Başkan Şadi Yazıcı: Metro Hattı Tuzla Sahile kadar uzanacak

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yapımı devam eden metro inşaatının Tuzla Belediyesi-Yayla Mahallesi-Tuzla sahil güzergahıyla Tuzla sahiline kadar devam edeceğini müjdeledi.
Bu haber 1567 kere okunmuş.04 Kasım 2017, Cumartesi - 21:58

www.tuzlaistanbul.com / Yalçın Yıldırım
Başkan Yazıcı, “Kadıköy’de başlayan metro, Tuzla’ya kadar gelecek. Kaymakamlık ve Tuzla Belediyesi arasındaki alanda metro istasyonu, üzerinde park ve yer altında 5 katlı, asansörlü, 1077 araç kapasiteli otopark inşaatı devam ediyor. Metro, Ayrılıkçeşme’nin ardından Tuzla Belediyesi durağında Marmaray ile buluşuyor. Bu buluşma, Tuzla için bir ayrıcalık. Metro, Tuzla Belediyesi durağından Yayla Mahallesi ve Tuzla Sahil istasyonları ile sahile kadar inecek. Metronun Tuzla’ya kadar gelmesi bizim için büyük bir kazanım oldu” diye konuştu.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, aynı güzergâhta yapımı planlanan havaray hattından ise yüksek maliyet nedeniyle vazgeçildiğini söyledi. Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyesi’nden Tuzla sahiline 4,5 km.lik Havaray yerine 3 km. uzunluğunda metro yapılacak. İBB’ye teklif ettik, onaylandı ve projesi hazırlanıyor” dedi.

Yayla Mahallesi Muhtarlık ve Kültür Merkezi İnşaatı Devam Ediyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Muhtarlığı ve Kültür Merkezi inşaatına devam ettiklerini, mevcut muhtarlık binası yerinde SGK Hizmet Binası yapılacağını açıkladı. Başkan Yazıcı, “Yayla Mahallesi muhtarlık ve kültür merkezinin inşaatı devam ediyor. Bittiğinde muhtarlık binası ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı bir bina olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, Yayla Mahallesi’nde bizden bir bina yeri istedi. SGK, mevcut muhtarlığın olduğu yerde bina yapıp Yayla Mahallesi’nde kendi binasında hizmet vermeye devam edecek. Tuzla’mız için hem ticari hem faaliyet açısından büyük bir katma değer sağlayacak” dedi.

Her Konuyla, Her Dertle İlgilendik
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, hizmetlerinin yerel yönetimler ile sınırlı olmadığını, tüm kamu hizmetlerine katkı sağladıklarını şu sözlerle dile getirdi: “Tuzla’da “Bu benim işim değil” demeden her şeyle ilgilendik. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle 365 gün, 24 saat esasıyla halka vekaleten ve bu işin hizmetkarı olarak bu hizmeti yapıyoruz. Tuzla’da vatandaşımızın lehine olan her konuda “Görevimiz değil”, “Bu bizi ilgilendirmez” demedik, her konuyla, her dertle ilgilendik. Halk meclisleri, halk günleri, hemşehri dernekleri platformu, kent konseyi, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla kurduğumuz bilgi akışıyla daha iyi şeyler yapabilmek için uğraştık. Toplumumuzun içinde hiç kimseyi birbirinden ayırmadık, birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek birçok iş yaptık, bunları da gururla söylüyorum. Belki de geleceğe dair yapılacak en büyük yatırımlar bunlardır. Birlik ve beraberlik içerisinde Tuzlamız’da daha güzel, barışçıl, kaliteli ve her şeye sahip bir yaşam oluşturmaya çalıştık”

Tuzla Belediyesi’nin mahallede başta Hatboyu Caddesi altgeçit ve yol çalışması, dikey bahçe uygulaması olmak üzere altyapı, üst yapı, eğitim, sosyal ve kültürel hizmetlerini sayısal verileri ile birlikte paylaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Şinasi Dural Caddesi’nde Yayla ve Evliya Çelebi Mahallesi sınırında bir sosyal tesisi daha hizmete açacaklarını belirtti.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki