Son Dakika

Çelik, Demirci Teşkilata leke Sürmüştür

Mustafa Çelik, Mehmet Demirci’yi topa tuttu. Demirci, "teşkilatımıza leke sürmüştür" dedi.
Bu haber 1218 kere okunmuş. 18 Şubat 2014 Salı - 01:15


Büyük Birlik Partisi Tuzla’nın eski ilçe başkanı ve belediye başkan adayı Mustafa Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamayla adeta partisini ve aday olarak lanse edilen Mehmet Demirci’yi topa tuttu. Demirci, "teşkilatımıza leke sürmüştür" dedi.

BBP Tuzla Kimsenin Marabası Değil
BBP’den Tuzla Belediye başkan aday olduğunu açıklayan, birkaç gün sonra partisi tarafından yönetimiyle birlikte görevden alınan Mustafa Çelik, adeta partisinin il ve genel merkezinin bu uygulamasına ateş püskürdü. Gazetecilerle bir araya gelerek basın toplantısı düzenleyen Çelik, yaptığı açıklamayla Tuzla’da “BBP yönetimi ve üyeleri kimsenin marabası değildir” dedi.

25 yıldır bu camiadayız…
Çelik, BBP’ne 25 yıldır hizmet etmekten büyük onur ve gurur duydum. Tuzla’da 10 yıldır siyasi çalışmalarımızı kurduğumuz ekiple bir parti kültürüyle layıkıyla yapmanın onur ve gururunu yaşadık. Son seçimlerde Tuzla ilçesinde yaptığımız çalışmalarla bunu da kanıtladık.
Önce Saadet Partisi’ne Gitmiş…
Mehmet Demirci, bizden önce Saadet Partisi’ne giderek Tuzla Belediye Başkan adayı olmak istemiş. Ancak yöneticiler tarafından bu kabul edilmemiş.

Demirci Bize Geldi…
2014 Mart ayında yapılacak olan seçimlere hazırlık aşamasında olduklarını belirten Çelik “Mehmet Demirci bir süre önce bize gelerek belediye başkan adayı olmak istediğini belirtti. Kendisiyle çalışmak istediğimizi ancak bu kararı bir an önce vermesini istedik. Bu isteğine karşılık, bizden birkaç gün süre istedi ve bir anket araştırması yapıyorum. Kararımı bu araştırmadan sonra vereceğim” dedi.

Günlerce Aradık Telefonlarını Açmadı…
Mehmet Demirci’yle konuştuktan sonra onu bekledik. SSon güne kadar kendisine ulaşmaya çalıştık. Seçimlere birkaç gün kala kendisine zorla da olsa ulaşmaya çalıştık. Ancak net bir cevap alamadık.

Partimizin Kararını Uyguladık…
BBP genel merkezi ve il başkanlığımız ile birlikte yaptığımız istişareler sonucunda partimin bana verdiği yetkiyle kurduğumuz ekiple adaylığımızı siz basın mensupları aracılığıyla Tuzla’ya adaylığımızı açıkladık.

Neyin Pazarlığını Yaptılar Bilmiyoruz…
BBP Tuzla İlçe Olarak yaptığımız istişarelerde yönetimimizi oluşturarak yola çıktık. Ancak Mehmet Demirci ve Sakıp Kurt il başkanlığına giderek neyin pazarlığını yaptılar bilmiyoruz ama partiye üye olmuşlar ve belediye başkan adaylıklarını o an açıklamışlar. Neyin pazarlığını yaptılar bilmiyoruz.

2 Gün Kala Görevden Alındığımız Öğrendik…
Genel merkez ve il başkanlığı talimatıyla yola çıktık. Bizlere talimat verdiler hazırlıklarınız yapın diye. Bizde bir ekip kurarak bu işe talip olduk. Arkadaşlarımızla birlikte bir yola çıktık. Adaylığımızı deklare ettik. Daha sonra öğrendik ki bizleri yani 14 kişilik yönetimi Tuzla’da görevden almışlar. Alırken de “Parti disiplinine uymadığımızı” belirtmişler. Şimdi soruyorum. Bizler hangi kararla görevden alındık? Bizleri partimizin yetkilileri nasıl zan altında bırakırlar? Çıkıp bu olayın nasıl cereyan ettiğini açıklamaları gerekmektedir. Bizler onurumuzla ve gururumuzla yıllarca bu partide Rahmetli Genel Başkanımız Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinde ve bir neferi olarak çalışarak rozetimizi onur ve gururla taşıdık. Bizler bu yola baş koymuştuk. Şimdi ise seçimlere iki gün kala görevden alındığımızı öğrendik. Yazıklar olsun.

Ben ve Arkadaşlarım Bayrak Açtık…
Çelik, bu saatten sonra kimsenin yanında sağında solunda değiliz. Biz Tuzla’da bir ekip ruhuyla yola çıkmıştık. Mehmet Demirci, hangi sıfatla geziyor bilmiyorum ama bundan sonra Tuzla’da böyle bir adaylık süreci yaşanmaktadır. Bizler arkadaşlarımızla birlikte üyelerimizde dâhil bayrak açmış bulunmaktayız.

Demirci İle Asla Olmayacağız
Mustafa Çelik, gazetecilerin sorularını içtenlikle cevaplarken, Mehmet Demirci’nin olduğu hiçbir yapılanmanın içinde olmayacaktır. Kararımız bu yöndedir. Bu Partinin yöneticileri olarak kimsenin marabası değiliz. Ben ve arkadaşlarım asla da destek vermeyeceğiz. Bu bir partidir, kooperatif yönetmiyoruz. Tuzla’da teşkilata leke sürülmüştür. Bizim partimizde yanardöner insanlara ihtiyaç yoktur” diyerek adeta Parti üst düzey yetkililerine de ateş püskürdü. Çelik son olarak Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’ndan bir sözünü hatırlatarak “Bir saniyesine bile hâkim olmadığınız bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur” diyerek inşallah bu çıkışımızla tüm parti teşkilatlarına örnek oluruz” dedi.


 

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Son Haberler
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign