Dostları Canbekli’yi Yalnız Bırakmadı...

Akciğer Kanseri teşhisi konulan UYGAD Genel Başkanı ve Mercek Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Derviş Canbekli, dostları ile Crowne Plaza Şişli’de iftar programında bir araya geldi.
Bu haber 590 kere okunmuş.10 Haziran 2018, Pazar - 17:00

Akciğer Kanseri teşhisi konulan UYGAD Genel Başkanı ve Mercek Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Derviş Canbekli, dostları ile Crowne Plaza Şişli’de iftar programında bir araya geldi.
Sunumunu Tv programcısı Recebiye Çatasezer’in yaptığı gecede; gazeteci, iş adamı ve siyasi dostları Canbekli’yi yalnız bırakmazken aynı zamanda Enver Bayındır ve Ali Vural hocalar tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ve çeşitli dualar okundu.
Gazeteci meslektaşımız Mehmet Derviş Canbekli’nin sağlığına kavuşması amacıyla organize edilen gecenin davetiye gelirleriyle Canbekli’nin tedavi masraflarının karşılanması planlanırken aynı zamanda Canbekli için Küba’da özel bir tedavi yöntemi uygulanacak.

Mükremin Özkaya; “Empati Yapmalıyız”
Gecenin açılış konuşmasını yapan Gazeteci Mükremin Özkaya UYGAD olarak bir arada olmanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Bugün burada toplanmamızın amacı Mehmet ağabeyimizin sağlığına kavuşması adına maddi ve manevi destek olmaktır. Hastalık sürecinde kendisinin yanında olmaya gayret gösteriyor, sağlık durumunu hastanede doktorlarıyla birlikte yakından takip ediyorum. İnşallah bu süreci atlatacağız. Moral bozacak bir durum yok. Burada yapılan Pet tedavilerinin ardından Mehmet Ağabeyi Küba’ya uğurlayacağız. Kanser konusunda ki tedavi yöntemleriyle Küba dünyada önde gelen ülkeler arasında inşallah Mehmet ağabeyimizde orada şifa bulacaktır. ”

Mevlut Yüksel; “Gerekirse Arabamı Satacağım”
Gecede konuşma yapan diğer katılımcı ise Takvim Gazetesi Haber Müdürü ve A Haber Yazboz program sunucusu Mevlut Yüksel oldu. Konuşmasında Canbekli için toplanan parayı yetersiz bulduğu için biraz serzenişte bulunan Yüksel; “Arkadaşlar bugün buraya toplanmamızın amacı Mehmet Derviş Canbekli’ye maddi açıdan destek olmaktır. İftar ya da sohbet etmek için bir araya gelmedik. Toplanan paraya baktığımda görüyorum ki biraz sınıfta kalmışız. Burada aramızda bulunan 1 – 2 iş adamına tüm masrafı yıkamayız. Basın mensubu olarak çevremizi kullanıp gereken yardımı toplamamız lazım. Bugün bu durum Mehmet Derviş Canbekli’ye ise yarın bizedir. Biz her koşul ve durumda birliğimizi göstermeliyiz. Gereken para toplanmaz ise ben arabamı satarak Mehmet Ağabeyimizin tedavisi için elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.
Mevlut Yüksel’in ardından konuşmalarını yapmak üzere sahneye çıkan MARDİNFED Genel Başkanı İbrahim Biter, Kuran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuran ve Crowne Plaza Yönetim Kurulu Başkanı ve 23. Dönem AK Parti Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel, Mehmet Derviş Canbekli hakkında yaptıkları konuşmalarla destek oldular.
Konuşmaların ardından fotoğraf çekimi ile süren gece Mardinli Sanatçı Mahmut Mardinli’nin ilahileriyle sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki