Öğretmen Fatma Kayıkçı'nın katili Atalay Filiz'e ağır müebbet cezası…

Öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldüren katil Atalay Filiz'in ağırlaştırılmış müebbet cezası onandı.
Bu haber 891 kere okunmuş.27 Eylül 2018, Perşembe - 13:01

Öğretmen Fatma Kayıkçı ve 2 ayrı diğer kişiyi vahşice öldüren Atalay Filiz'in ağırlaştırılmış müebbet cezası onandı.
AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASI
İşlediği seri cinayetlerin ardından Tuzla'da öğretmen Fatma Kayıkci'yi öldüren Atalay Filiz'in dosyasında istinaf mahkemesi kararını verdi. Yerel mahkemede "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Filiz'in cezası, üst mahkemece onandı.Tuzla'da kayıp olarak aranan 2 çocuk annesi tarih öğretmeni Fatma Kayıkci'nin cesedi, 28 Mayıs 2016 tarihinde evinin yakınındaki çalılıkların arasında bulundu. Cinayetin faili olarak aranan Atalay Filiz başkalarına ait kimlik kartlarını kullanıp uzun süre kaçtı. Filiz'in Ankara'da Göktuğ Demirarslan ve kız arkadaşı Elena Radckova cinayetini işlediği de ortaya çıktı. Firar serüveni ise İzmir'in Menderes ilçesinde 17 gün sonra son buldu. Tutuklandı.

İNDİRİMSİZ AĞIR MÜEBBET KARARI
Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Filiz cinayetleri gazete kağıtlarından aldığı mesajlar doğrultusunda işlediğini iddia etti. Bu savunması "akli dengesi yerinde değil mi" sorusunu akıllara getirdi. Ancak Adli Tıp 'cezai ehliyeti tam' dedi. Filiz, "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı. Cinayetin ardından talihsiz kadının parasını da çaldığı iddia edilen Filiz, yargılandığı "nitelikli hırsızlık" suçundan ise beraat etti. Sanık avukatları cezayı çok bularak karara itiraz etti.

ATALAY FİLİZ KİMDİR?
27 Mayıs'ta Fatma Kayıkçı'yı öldüren, 2013 yılında da Göktuğ Demirarslan ve Elena Radchikova cinayetini işleyen 30 yaşındaki Atalay Filiz, İzmir'li ve Galatasaray Lisesi mezunudur. Liseyi bitirdikten sonra 2006 yılında Fransa'ya giden Filiz, Paris'te beş yıllık biyoloji ve genetik yüksek lisans eğitiminin ardından Türkiye'ye döndü.
2011 yılında İsviçre'ye giden ve bir yıl boyunca orada yaşayan Filiz, 2012 yılında Ankara'daki bir üniversitede doktora yapmak için Türkiye'ye döndü. Bir yıl boyunca burada yaşayan katil zanlısı, Göktuğ Demirarslan ve sevgilisi Elena Radchikova cinayetini işledikten sonra ortalıktan kayboldu.Seri katilin yaşam hikayesini anlatan Dexter dizisinin sıkı bir takipçisi olan Atalay Filiz, İzmir'e kaçmadan önce İstanbul Hadımköy'de bir depo içinde konteyner kiraladığı, burada kişisel eşyalarını depoladığı ortaya çıktı. Bu depo içerisinde takipçisi olduğu Dexter dizisinin ve izlediği filmlerin CD'leri ortaya çıktı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki