Tuzla Belediyesi Bilgi Evlerinden Güfte Yarışması

Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri’nde 487 çocuk, 500’e yakın eserle ‘Bilgi Evimiz’ konulu güfte yarışmasına katıldı.
Bu haber 862 kere okunmuş.02 Şubat 2018, Cuma - 12:08

Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri’nde 487 çocuk, 500’e yakın eserle ‘Bilgi Evimiz’ konulu güfte yarışmasına katıldı. Yarışmada Helin Uşen’nin  eseri birinci seçildi. Eser aynı zamanda Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri’nin marşı olarak bestelenecek.
Tuzla Belediyesi’nin Bilgi Evleri tarafından hazırlanan “Güfte Yarışması ve Yarıyıl Konseri” İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr.Turgut Özcan, birim müdürleri, Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri, veliler ve öğretmenler katıldı.
8-14 yaş aralığındaki 487 çocuğun katıldığı “Bilgi Evimiz” konulu güfte yarışmasında dereceye girenler de programda ödüllendirildi. Yarışmada iki eser dereceye girmeye hak kazandı. Güfte Yarışmasında Tuzla Belediyesi Mimarsinan Bilgi Evi Öğrencisi Helin Uşen“Bilgi Evleri”Tuzla Belediyesi Aydınlı Bilgi Evi öğrencisi Sıla İnal  “Bilginin İzinde” adlı güftesi ile ödüle layık görüldü.
Dereceye girerek ikinci olan Sıla İnal’a bisiklet, birinci olan Helin Uşen’e hediyesi olan diz üstü bilgisayarı Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Ada  tarafından verdi.

Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri Korosu’ndan Yarıyıl Konseri
Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri Öğrencilerinden oluşan koroda Şef Fatma Şahin Aydoğan yönetiminde türkülerle bezeli harika bir repertuarla seyredenlere müzik ziyafeti sundu. Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri Çocuk Korosu, “Yarıyıl Konseri”nde korist ve solistlerin seslendirdiği Rumeli ve Anadolu’muzun farklı yörelerinden derlenen türküler, dinleyenlerden büyük beğeni aldı.
Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr.Turgut Özcan, programda yaptığı konuşmada Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eğitime verdiği desteği çok güzel bir sonucuyla daha beraber olduklarını söyledi. Özcan, “Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’nın çocuklarımıza ve gençlerimize verdiği inkan, sunduğu fırsatların sonuçlarını görüyoruz. Fırsat verildiği zaman çocuklarımızın, gençlerimizin neler ortaya koyabileceğini hep beraber görmüş olduk. Tüm çocuklarımıza, gençlerimize ve çalışma arkadaşlarıma  teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: Tuzla Bilgi Evleri   Güfte   Yarışma  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki