Tuzla Erzincanlılar Derneğinden Geleneksel İftar Programı.

Tuzla’da yaşayan Erzincanlılar Şelale Park’ta Tuzla Erzincanlılar Derneği tarafından düzenlenen iftarda buluştu. İftara Erzincanlılar yoğun katılım gösterdi.
Bu haber 910 kere okunmuş.01 Haziran 2018, Cuma - 16:40

Tuzla Şelale Park’ta düzenlenen dernek iftarlarına son olarak Tuzla Erzincanlılar Derneği evsahipliği yaptı. Tuzla’da yaşayan Erzincanlıların katıldığı iftar programına AK Parti Erzincan Milletvekili ve İstanbul Milletvekili Adayı Serkan Bayram, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Tülay Kalav, Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu, MHP İstanbul Milletvekili Adayı Şükrü Şimşek, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri, önceki dönem AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Erzincanlı Sebahattin Demirci, diğer derneklerin başkan ve yöneticileri ile Tuzla’da yaşayan Erzincanlılar katıldı.

Tuzla Erzincanlılar Derneği iftarında bir konuşma yapan Dernek Başkanı Sedat Kinsiz, “ Tuzla Erzincanlılar Derneği olarak düzenlediğimiz geleneksel iftarımıza hoşgeldiniz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da günahlardan kurtulmak olan Ramazan ayımız mübarek olsun. Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum” dedi.

MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu Tuzla Erzincanlılar Derneği İftarında yaptığı konuşmada, “ İnşallah bugün bir arada olduğumuz iftar sofralarımızda daha nice yıllarda bir arada olma arzusundayız. Seçimler yaklaştı. Seçimlerin arifesindeyiz. Biz de bugün burada olduğu gibi Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi temsilcileri olarak Türkiye’nin var olması için verdiğimiz mücadeleye sizlerin de destek vermesini istiyoruz. Bu noktada her birinizin gönlüne ve oyuna ihtiyacımız var” dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ta yaptığı konuşmada, “ Allah bu mübarek ayda yapmış olduğumuz ibadetleri kabul etsin. Biliyorsunuz ki Kur’an-ı Kerim Ramazan ayı içerisinde indirilmiştir. Peygamber Efendimizin Peygamberliği yine Ramazan ayı içerisinde oldu. Allah inşallah bizlere Kadir Gecesine çıkmaya ve ardından Ramazan Bayramına ulaşmayı nasip eder. Şimdiden Kadir Gecemiz ve ardından gelecek olan Ramazan Bayramımız Mübarek olsun” dedi.

MHP İstanbul Milletvekili Adayı Şükrü Şimşek ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Serkan Bayram’da birer selamlama konuşması yaptılar.

Tuzla Erzincanlılar Derneği İftarında konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Bu Mübarek Ramazan- Şerif’te aynı iftar sofrasında sizlerle buluştuk. Emeği geçen Dernek Başkanımız şahsında herkese teşekkür ediyorum. Erzincan’ın güzel bağlarından koparak Tuzla’mıza gelen, Tuzla’mıza değer katan sizlerle Tuzla’mız bambaşka oldu. Hepinize teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.    

Tuzla Erzincanlılar Derneği iftarının ardından Şelale Park içindeki Kültür evinde dernek yönetimi tarafından düzenlenen etkinliklerde yöresel gösteriler yapılırken, Erzincan yöresi şarkıcıları tarafından türküler okundu. Misafirlere Erzincan’a ait badem, leblebi ve soda ikramı da yapıldı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki