Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerin üzerinden aylar geçmiş ve AK Parti Tuzla’da yaşanan istifalar sonrasında, ilçe başkanı Suat Durak’tan gerekçeli bir açıklama yapılmamıştı.

Tuzla İstanbul Gazetesi olarak, AK Parti Tuzla’da yaşanan istifalar sonrasında ilçe başkanı Suat Durak’a, sorular yöneltmiş ve cevaplar istemişti. Günler geçmesine rağmen cevap vermeyen ilçe başkanına bu sefer sosyal medya hesaplarımızdan sorular yönelteceğiz. 

İstifalar sonrası ve Gazeteci Baki Özışık’ın Tuzla gündemine bomba gibi düşen yazısı sonrasında sessizliğini korumaya çalışan AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’a, Tuzla İstanbul Gazetesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Yıldırım, olarak bu sefer biz soruyoruz!

Sayın Suat Durak:
1.) Sayın Serhan Kural’ın Tuzla Belediyesindeki asli görevi nedir?
2.) Sayın Serhan Kural, Tuzla Belediyesi bünyesinde hangi alanda hizmet vermektedir?
3.) Tuzla Belediyesi Sayın Serhan Kural’dan hangi alanda? Ne gibi bir hizmet almaktadır?
4.) Sayın Serhan Kural, verdiği hizmet karşılığında ücret almakta mıdır?  
5.) Sayın Kural, ücret alıyor ise ne kadar ücret almaktadır? 

 -Gazeteci Mesleğin saygınlık ve ahlakını gölgeleyecek yöntem, tutum ve davranışlardan uzak durulması açısından,
-Kamuoyunun ve halkın haber alma ve bilgi edinme hakkıyla birlikte, gazetecilik etik kuralları gereği yapılacak olan haberler doğrultusunda muhataplara söz hakkı tanınmaktadır.

-Tarafınıza ve Şahsınıza ilettiğimiz 5 soruya, 6 Temmuz 2020 Saat 22.00’a kadar olumlu olumsuz cevap vermenizi bekler saygılar sunarız.  

Tuzla İstanbul Gazetesi
Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
Yalçın Yıldırım

Email : yytuzlaistanbul@gmail.com