1 Şubat 2021 tarihinde Tuzla Nikâh Sarayında yapılacak olan ilçe kongresinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından atanan ve açıklanan isim Avukat Talha Tayfur olmuştu. 

Tayfur “Listemizi henüz belirlemedik” 

www.tuzlaistanbul.com Haber Sitesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Yıldırım’a samimi açıklamalarda bulunan Talha Tayfur, “Kulağımıza gelen, bizlerinde duyduğu bazı isimlerin listelerde yer aldığı ve listenin yapıldığı konusudur. Şunu net söylemek istiyorum. İnanın böyle bir liste yoktur. Henüz daha listemizi oluşturmadık. Kongreye kadar ilçe yönetim listemizi oluşturacağız. Şu an öyle bir liste yoktur ve yapmadık. Dışarıda dolaşan isimler gerçek dışıdır. Evet, kongre tarihine kadar bir liste oluşacak ancak her şey her an değişebilir. Şunu söyleyebilirim. Kongre günü bile listedeki isimler değişebilir” dedi. 

AK Parti Tuzla Gençlik Kollarında siyasete başlayan ve AK Parti Tuzla’da İlçe Başkanı Suat Durak’ın, Başkan Yardımcılığı görevlerinden bulunan Genç Avukat Talha Tayfur, İstanbul İl Başkanı Bayrak Şenocak tarafından geçtiğimiz aylarda ilçeye atanmıştı. Seçim işlerinden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan ve 8 seçimdir ilçe SKM de görev yapan

Talha Tayfur, Tuzla Yayla Mahallesinde ikamet etmekte evli ve bir oğlu bulunmakta. Tayfur, İngilizce bilmektedir.  

www.tuzlaistanbul.com / ÖZEL HABER / Yalçın Yıldırım