Önceki gün Tuzla Belediye Meclis salonunda 2021 yılı Temmuz ayı görüşmeleri sırasında söz alarak bir konuşma yapan AKP’li Meclis Üyesi Tuncay Şenol, İYİ Partililere yönelik “Sokakta esnaf ziyaretlerinizde tiyatro yapıyorsunuz” deyince, İYİ Partili Akın Gürkan, Şenol’a “Gidin o esnafı ve sokağı bir dolaşın. Ne algısı…”  diyerek sert tepki göstermişti. 

İşte haberin detayları…

İYİ Partili Akın Gürkan: "Tiyatroya, algıya gerek var mı? Her şey ayan beyan ortadayken”

Meclis kayıtlarına yansıyan görüşmelerde AKP’li meclis üyesi Tuncay Şenol, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

İYİ Parti genelde tiyatro üzerine yoğunlaştığı için o minvalde çalışmalarına devam ediyor. Akşener esnafa soruyor “İşler nasıl gidiyor diye? Esnaf her şeyin yolunda olduğunu söylüyor ve niye olduğunu söylüyor. O sırada iş yeri sahibi gibi tezgâhın arkasına geçen CHP gençlik kollarından birisi hükümeti kötülemeye başlıyor. Bu ilk tiyatro idi. Yine ikincisi ise yine hükümetin politikalarını kötüleme adına kurgulanan Adana’daki Soğancı tiyatrosuydu. Bunu da seyrettik” demişti…

İYİ Partili Akın Gürkan ifadesinde şu ifadeleri kullandı:

Meral hanım tiyatro yapıyormuş, tiyatro oynuyormuşuz. Algı yapıyormuşuz. Ya algıya tiyatroya ihtiyaç mı var? Siz çarşıda pazarda dolaşmıyor musunuz? Siz esnafı gezmiyor musunuz? Siz hiç sokağa inmiyor musunuz? Gerek mi var tiyatroya. Hangi esnafın kapısını çalarsanız çalın ama siz bir sokağa inin. Sokağa inmiyorsunuz? Yoksunuz. Gidin vatandaşın haliyle ahvâl olun. Bunu yapmadığınız takdirde, oylarınız her gün düştükçe buradan böyle saldıracaksınız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, tarafından milletimize sunulan “Yolsuzluğu nasıl bitireceğimizi, hak ve adaleti nasıl sağlayacağımızı açıklıyoruz diyerek ‘Artagan projesi’ni açıkladı. Bir izleyin. Herkesin de izlemesini tavsiye ediyorum.

Sözlerine devam eden Gürkan “Algıya ve tiyatroya ihtiyaç yok. Sokak ortada. Sokağa çıktığınız zaman neyin ne olduğunu görüyorsunuz. Bu işeri de artık geçin” dedi. 

Tiyatroya, algıya gerek var mı? Her şey ayan beyan ortadayken.

Esnafı, vatandaşı, tüm meslek gruplarını dinliyor, sorunlarını not alıyoruz, alıyoruz ki Türkiye’ye İYİ gelelim.