31 Mart 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken belediye başkan aday adayları ve meclis üyesi aday adayları başvuru süreci devam ediyor.

HABER MERKEZİ / Yalçın YILDIRIM
Tuzla İstanbul Gazetesi - www.tuzlaistanbul.com

AK Parti Tuzla’da, yaklaşan mahalli idareler seçimleri için meclis üyesi aday adayı başvuruları sürerken, Şifa Mahallesinde ikamet eden ve partide aktif olarak görev alan 19 yaşındaki Ali Görkem Salgar, meclis üyesi aday adaylık başvurusunu ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte ilçe başkanlığına sundu.

AK Parti Tuzla’nın, en genç meclis üyesi aday adayı olan Ali Görkem Salgar, yaptığı kısa bir değerlendirmede şu ifadeleri kullandı. 

Salgar “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır’ anlayışıyla AK Parti’mizin Tuzla İlçe Başkanlığına başvurumuzu tamamladık. Ailemin ve arkadaşlarımın büyük destekleriyle yola çıktım. Onları Mahcup Etmek İstemiyorum. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin “Siyasette Gençlere Yer Vermek Ustalığın Şiarındandır” sözlerinde aldığım güç ailemin de destekleriyle sizlerin de genç bir kardeşiniz olarak 31 Mart 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerinde Tuzla Belediyesi meclis üyesi aday adayı olarak herkesten destek bekliyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

Ali Görkem Salgar Kimdir?

Aslen Karslı ve 19 yıldır Tuzla’da İkamet Etmekte olan Salgar, 2004 Tuzla doğumlu. Yunus Emre İlk Öğretim Okulundan mezun olduktan sonra İtosb Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘nde Makina Bölümünü bitirdi. 2022 yılında Okan Üniversitesi Makina Bölümünü Kazanan Salgar, ticaret hayatına devam etmek için okul hayatına bir süre ara verdi. 2022 Yılında AK Parti Üyeliği ile başlayan siyasi hayatında dönem içerisinde Mimarsinan Mahalle Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. AK Parti Tuzla Şifa Mahallesi yönetiminde aktif siyasetine devam etmekte olan Salgar, İlçe Teşkilatında meclis üyesi aday adaylık başvurusunu yapan en genç siyasetçi olarak yerini aldı.