CHP Tuzla ilçe örgütü delege seçimlerini tamamlamasının ardından 2019 Aralık ayı sonu gibi yapılması planlanan ilçe kongrelerinde aday olacaklar şimdiden isimlerini açıklamaya başladı.
www.tuzlaistanbul.com / Haber Merkezi
CHP Tuzla İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla’nın karşısındaki en ciddi rakibi, bu sefer Genç Dinamik ve Başarılı iş insanı Avukat Eren Ali Bingöl, olacak.

CHP Tuzla İlçe Başkan Aday Adaylığını ilçe binasında kalabalık bir partili guruba hitap eden Tuzlanın Genç Avukatlarından Eren Ali Bingöl, yaptığı konuşma, hem projelerini hem de “artık planlı hareket etme vaktidir” diyerek yapacaklarını anlattı.

İlçe Başkan Adayı Eren Ali Bingöl, yaptığı konuşmada:

Artık Planlı hareket etme vaktidir. Sosyal Demokrat anlayışıyla “Genç Umutlar Projesi” ni Kuruyoruz. Bunu konuşarak ve istişare ederek birlikte yapacağız. ” diyerek sözlerine şöyle devam etti:
“Eski ilçe başkanlarım olmak üzere ilçe yönetim kurul üyelerimiz, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız ve değerli delegelerimiz üyelerimiz ve basın mensuplarımızı en içten duygularımla selamlıyor, adaylık açıklamamıza hoş geldiniz. 2013 yılında CHP’ye üye olarak aktif olarak siyasete girdim. 2014-2017 yılları arası CHP Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Sekreterliği yürüttüm. CHP Parti Okulu Eğitmeni olarak ta “Sandık Güvenlik Eğitimleri” verdim. 31 Mart Yerel seçimlerinde ve 23 Haziran Seçimlerinde Tuzla İlçe Seçim Kurulu Temsilciliği görevlerinde bulundum. 3 yıldır Serbest Avukatlık yapıyorum ve ileri derecede İngilizce bilmekteyim.”

STK’larla ilişkilerimizi daha artarak ve daha dokunarak yapacağız. Tuzla’nın demografik yapısını tespit ederek düzenli toplantılarla istişare halinde gerekli sorunları çözme adımını hızlı bir şekilde ve kararlılıkla atacağız. İrtibat büroları açacağız. Eğitim ve kursla vereceğiz. Sadece çay kahve servisi yapılmayacak. Hayatınızı nası kolaylaştırabiliriz? Soruları soracağız ve eğitim vereceğiz o alanlarda. Sosyal projeler üreteceğiz o alanlarda hınca hınç dolacak o irtibat büroları. Biz bunu yaparak mahalle teşkilatlarını sağlıklı bir şekilde ayağa kaldıracağız. Mahalle teşkilatı kurmak hepimizin sorumluluğu.”

Tuzla Ve İktidar İçin Değişim
İş ve Aş İçin değişim. Tuzla ve iktidar için değişim diyerek “Politika üreterek devamlı konuşacağız. Harekete geçerek çalışacağız. Bir değil on insana dokunarak hatta bu sayıyı arttırarak yüzlere ve binlere çıkartarak Gelecek ve Umut İçin değişim. İş ve Aş İçin Değişim. Tuzla ve İktidar için değişim” diyerek projelerini anlattıktan sonra sözlerini tamamladı.