2019 yılında Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Celal Tülü’nün, ani vefatından sonra, yapılan ilk olağan genel kurul toplantısında oy birliğiyle göreve gelen İş İnsanı Tamer Çakıroğlu, 3 yılda ‘Tuzla Balıkçı Barınağı’nı, adeta Anadolu yakasının en Prestijli “Balık Çıkartma Noktası” haline getirdi.

Tuzla Balıkçı Barınağı Dernek Lokalinde Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi 2021-2022 Olağan Genel Kurulu, Kooperatif Ortaklarının ve Balıkçıların katılımıyla saat 13.30 da gerçekleşti. Mevcut Başkan Tamer Çakıroğlu’nun, yeniden aday gösterildiği olağan genel kurulu Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Genel kurula yoğun ilgi

Genel Kurula İstanbul Kooperatifler Birliği Başkanı Erdoğan Kartal, Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Denetleme Kurul Başkanı Mete Bulut, Eskihisar Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Ali Sarı, Koopratif ortakları ve balıkçılar katıldı.

Başkanlık Divanına Erdoğan Kartal

Genel Kurul toplantısını yönetmek için Başkanlık Divanına, İstanbul Kooperatifler Birliği Başkanı Erdoğan Kartal, başkan yardımcılığına Bülent Çolak, Kâtip Üyeliğe Mustafa Baha Nasuhoğlu ve Turan Çömez oy birliğiyle seçildi. Yönetim ve denetleme kurulu raporlarının okunmasının ardından bilanço ve gelir gider tablosunun okunmasından sonra, yeni yönetim kurulu listesi başkanlık divanına sunularak oylamaya geçildi. Başkan Tamer Çakıroğlu, katılımcılarım oylarının tamamını alarak oluşturduğu yeni yönetimiyle yeniden göreve seçildi. 

“Yapılan çalışmalar emekçi balıkçılarımızındır”

Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Tamer Çakıroğlu, olağan genel kurul sonrası yaptığı kısa değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “Göreve geldiğimiz gün itibariyle alınan kararlar doğrultusunda yönetimimiz ve ortaklarımızla birlikte yapılan çalışmaların takdirle karşılanması, bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Zor şartlar altında balıkçılık mesleğini icra etmeye çalışıyoruz. Geçen 3 yılımızda geçimini sadece balıkçılık mesleğiyle sürdüren balıkçımızın haklarını ve yaşam alanlarını feraha nasıl çıkartırız hesaplarını yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.”

Sözlerine devam eden Çakıroğlu “Pandemi ve ekonomik sıkıntıları asgariye indirmek adına yapılan çalışmalarda, elini taşın altına koyan değerli ortaklarımıza ve balıkçı barınağımızda bulunan misafirlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz 3 yılda birçok şeyi birlikte başardık ve geride bıraktık. Artık biz bir aile olduk. Tekrardan bizlere bu görevi layık gören çok değerli kooperatif ortaklarımıza, balıkçılarımıza ve misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni Yönetim Kurulu Şu isimlerden oluştu:

Tamer Çakıroğlu ( Başkan)
Orhan Türker ( Başkan Yardımcısı)
Adnan Üstün ( Başkan Yardımcısı)

Yedek:

1- Erhan Var
2- Mustafa Ocak
3- Cem Tekin

Denetim Kurulu (Asil)

İbrahim Çolak
Aykut Keleş
Mustafa Baha Nasuhoğlu

Denetim Kurulu (Yedek)

Bülent Ur
Tacit Akdeniz
serdar Çelen

Birlik Temsilcileri Asil

Tamer Çakıroğlu
Orhan Türker
Samet Özgün 

Birlik Temsilcileri Yedek

Serdar Alkan
Tamer Demircioğlu
Turhan Durmaz

HABER MERKEZİ / Yalçın Yıldırım / www.tuzlaistanbul.com /