CHP Tuzla İlçe Başkan Av. Eren Ali Bingöl, 6 Ağustos’ta yapılacak CHP İlçe Başkanlığını kongresinde aday olduğunu açıkladı. CHP Tuzla İlçe binasında yaptığı adaylık açıklamasına parti örgütünden yoğun katılım olurken, göreve geldiği günden bugüne yaptığı çalışmaları anlattı. 

HABER MERKEZİ / Yalçın Yıldırım / www.tuzlaistanbu.com 

AK Partili Tuzla İlçe Belediyesi olmasına rağmen, 14 ve 28 Mayıs’ta yapılan genel seçimlerde, her iki turda da Tuzla’da önde kapattıklarını”  açıklayan İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: 

Tuzla’da yerel seçimleri mutlaka kazanacağız.
Eğer kazanamazsak bir daha kesinlikle aday olmam” 

16 Temmuz Tarihinde Delege Seçimlerimizi Tamamladık. Tüzüğümüz Dışına Çıkanlara Asla Uymadık, Her Mahallemizde Örgütümüzün Sandıklarda Çıkardığı Sese Adaletli Bir Şekilde Kulak Verdik. Delege Seçimleri Sonucunda Ağırlıklı Olarak Mavi Listenin Neredeyse Her Mahallemizde Desteklenmesini Örgütümüzün Bizleri Yerel Seçim Sürecinin Yönetileceği Bu Dönemde, Yeniden Yönetmemiz Adına Görevlendirmek İstiyor Olarak Algıyoruz. Bu Sesi Elbette Ki, Karşılıksız Bırakmayacağız.”

Bizler Olumsuz Durumları Gizleyen Değil, Onlarla Mücadele Eden İnsanlarız. Aynı Zamanda Örgütümüzün İletişim Eksikliğini Gidermemiz, Daha Fazla Derde Derman Olmamız, Kadınlarımızı Ve Gençlerimizi Siyasette Öne Çıkarmamızı Da İstediğini Görüyorum Ve Söz Veriyorum. Bu Dönem Listelerimizde Daha Fazla Genç Ve Daha Fazla Kadın Göreceksiniz. İletişim Eksiklikliğini Mutlaka Gidereceğimin De Buradan Sözünü Vermek İsterim…” 

Gelin Bütün Önyargılardan Kurtulalım, CHP Tuzla Ailemizin Eksiksiz Tüm Fertleri İle Bir Araya Gelmek, Uzlaşmak Ve Birbirimizi Sevmek İçin Buradayız.

“92’den Bu Yana Yapılmayanı Yapmak İçin,

Tuzlalının Olanı Yine Tuzlalıya Vermek İçin,

Halkın Plajını Ranta Teslim Etmemek İçin,

Tuzlamızın Kalan Son Yeşil Alanlarının Kurtulması İçin Ve Özetle Tüm Tuzlalı Hemşehrilerimiz İçin Bu Yoldayız. “ 

Ve Bir Söz Veriyorum, 31 Mart 2024 Seçimlerinde Tuzla Belediyesini Almadığımız Veya Aldırmadığımız Takdirde Bir Sonraki İlçe Kongresinde Asla İlçe Başkan Adayı Olmayacağım.” 

Bizler Bu Görevlere Yapılmayanı Yapmak, Başarılmamışı Başarmak İçin Geldik. İşte Tam Da Bu Nedenle Siz Değerli Örgütümüz Huzurunda Söylüyorum Ki Yeniden İlçe Başkanlığı Yönettiğimiz Takdirde, İsminin Kim Olduğundan Bağımsız Olarak 31 Mart 2024 Tarihi İtibariyle Tuzla Belediyesinin Cumhuriyet Halk Partili Bir Belediye Başkanı Olacak (Nokta) Bunu Hep Birlikte Başaracağız.” İfadelerini kullandı.