Şifa Mahallesinde 20 bin metrekare alana yapılan ve milyonlarca lira harcanan Şifa Park AVM’nin içler acısı görüntüleri üzerine, tepkiler yağmaya başladı.  

Gazetemizin manşetinde yer alan “Milyonluk Batak. Şifa Park AVM” haberi üzerine, Tuzla Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Düzgün Acar ile yaptığımız görüşme sonrasında söylediği sözler yine gündemi değiştirecek. Acar “Sattıkları dükkânların iskânlarını bile vermemişler” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

Sözlü önergemize cevap vermediler
Düzgün Acar, konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada  “Bu konu ile ilgili dükkân sahipleri bize mağduriyetleri daha önce iletmişlerdi. Bizde geçtiğimiz Ağustos ayı meclis toplantısında sözlü olarak önergemizi söylemiştik. Ancak cevap vermemişlerdi. Gazetenizde çıkan haberden sonra Neden? Cevap vermedikleri daha ayrıntılı anlaşılmış oldu.”   

Milyarlarca lira harcadılar. Sonuç sıfır…
Sözlerine devam eden Acar “Dükkân satışlarında alıcılara verdikleri vaatleri zaten yerine getirmemişler. Büyük umutlar dağıtarak Şifa ve Mimarsinan Mahallelerinde yaşayan insanların beklentilerinden çok uzak bir yaşam alanı yaptılar. Bunu parti olarak dile getirdiğimizde ise bizleri eleştirenleri şimdi konuşmaya davet ediyorum. Bu halkın parasını çıkarları uğruna çöpe atıyorlar. Bu projenin Tuzla Belediyesi Kuruluşu olan TUZYAP Genel Müdürü İsmail Demiray ve ekibi tarafından yaptırılmıştır. Sorumlular kim ise Tuzlalılara açıklama yapmak zorunadırlar.”

Satışı yapılan dükkânların iskânları yokmuş
Proje yapılırken ve bitiminde sattıkları dükkân sahiplerine büyük vaatler vermişler.  Haberinizin den sonra birçok mağdur ile görüşme imkânımız oldu. Yıllar geçmesine rağmen satılan dükkânların iskânlarını bile vermedikleri ortaya çıkıyor. Hatta boş olan dükkân aidatlarının bile fiyatların çok çok üstünde olduğunu ve Grup Başkanımız İlçe Başkanımız Hasan Uzunyayla ile birlikte yapacağımız istişareler sonrasında, bu konu ile ilgili geniş kapsamlı bir açıklama yapacağız” dedi.