Tuzla Şifa Mahallesinde İkamet eden İş İnsanı AK Partili Efendi Aras, www.tuzlaistanbul.com sahibi ve Genel yayın Yönetmeni Gazeteci Yalçın Yıldırım'a, kapılarını açarak AK Parti Tuzla'dan neden istifa ettiğini anlattı.

İşte o haber ve röportajdan sadece birkaç bölüm: 

AK Parti’nin kuruluş aşamasından itibaren AK Parti Tuzla Teşkilatında çeşitli görevler alarak çalışmalarını sürdüren Şifa Mahallesinde ikamet eden İş İnsan Efendi Aras’ın AK Parti’den, partisinden istifa ettirecek duruma gelmesini kendisine sorduk.

İşte verdiği samimi o cevaplar:
Son seçimlerde 3 tane Karslı hemşerimle birlikte AK Parti’den Meclis Üyesi aday adayı olduk. Diğer arkadaşlarla daha önceki seçimlerde de birlikte aday adayı olmuş insanlarız. 2014 seçimlerinde aday olduğumuzda, “bize neden aday yapmadıklarını” söylediler.

-Ama, bu seçimde bizi aday yapmadılar.
-Bizi aday yapmadıkları gibi, aday olmayan birini, başka bir partiye gönül vermiş birini

-Aday olmayan birisini. Ve kesinlikle, yaptığı her toplantıda “AK Parti Tuzla İlçe Başkanı benim derneğimin kapısından içeri giremez” diyen bir adamı getirip meclis üyesi yaptılar.

-Bizde bunun gerekçesini öğrenmek istedik.

-Dedik ki “Bizi neden aday göstermediniz.

-Hani bizim ne eksiğimiz vardı? Da, aday olmayan birini aday gösterdiniz…

-Şimdi:
-Beni aday yapmaya bilirsin. Göstermeye de bilirsin. Gayet doğaldır.

-Ancak şöyle:
-Beni yapmazsın göstermezsin ama dersin ki,
-Efendi Aras “bir tane Kars’lı meclis üyesi yapacağız. Ondan dolayı yapmıyorum. Benim yerime git başkasını yap veya herhangi birini yap. Bu mahalleden olur. Tuzla’dan olur. Olur ama aday aday olmuş birilerini yaparsın. Aday olmayan birini aday göstermezsin”
-Şifa mahallesindeki bütün Kars, Ardahan, Iğdır derneklerine gidin. Kendisiyle kimse konuşmuyor. Neden? Kimse tanımıyor? Kendisi de tanımıyor zaten
-Ve biz yapılanın yanlış olduğunu söyledik. Bunuda deklare ettik.”

-Yine diyorum ki “Yaw hadi bizi yapmadınız. Diğer aday olan 106 meclis üyesi aday adayı olan arkadaşlarımızdan birisini o listeye yazsaydınız da yine anlardık” dedim…

-Biz bunun gerekçesini sormak istedik, öğrenmek istedim.
-Ne Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’dan ne de AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’tan bunun cevabını alamadık. Bunun cevabını veremedikleri gibi bizi ve ailemizi de birbirine düşürdüler…

Her şeyden öncesi de, meclis üyesi olan Zat’ta akrabamdır kendisi. Ve şu an meclis üyesi olan arkadaş ile bizim ailemiz konuşmuyor. Babası eniştemiz. Kendisi yeğenimiz. Ve şu an akrabalık bağı bitti.


Devamı geliyor...