Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Rıza Uz, Başar Ünal, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Yönetim Kurul Başkanı Tamer Çakır, MHP Tuzla Belediye Meclis Üyeleri Volkan Beşiroğlu ve Ferhat Altunkaynak, İstanbul Ülkü Ocakları Bölge Sorumlusu Kerim Cebeci, MHP Tuzla İlçe eski ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile delegeler katıldılar.

Kongrede Divan Başkanlığı MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş yaptı. MHP Tuzla İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresi’nde faaliyet raporu ve mali raporları okunarak oylandı.

Daha sonra geçilen konuşmalarda yeniden MHP Tuzla İlçe Başkanlığı görevine seçilen Erdem Doğruer yaptığı konuşmada, “11. Olağan Kongremizin teşkilatımıza ve Tuzlamıza hayırlı olmasını diliyorum. Malumunuz dünya genelinde yaşanan Covid 19 salgını ülkemizi de etkilemiş ve çeşitli zorluklar yaşatmıştır. Bu nedenle kongremizde sadece kongre delegelerimizin girişi sağlanmıştır. Yaklaşık 20 ay önce İlçe Başkanlığı görevi bana tevdi edildiğinde başladığımız çalışmamız bugün kongremizle taçlanıp yolumuza yine aynı heyecan, aynı istekle devam edeceğiz.” 

Daha sonra geçilen oy verme işleminde delegelerin oylarını alan Erdem Doğruer, YSk’nın kongre sonucu ilan etmesinden sonra İlçe Başkanlığına seçildi. 

HABER / www.tuzlaistanbul.com / Yalçın Yıldırım