Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri ülkemiz siyasetinde ve bölgemizde farklı seçim sonuçların alınacağı bir durum ile karşı karşıyayız.
İşte ‘bu seçim o seçimdir’...
*
AK Parti ile MHP İttifak’ı ve CHP ile İYİ Parti İttifak’ı, Saadet Partisi kendi adayları ile seçimlere hazırlık yaparken, HDP ise birçok il ve ilçede aday çıkartmama kararı almıştı.
Yaklaşan yerel seçimle birlikte, bölgemiz siyaseti nasıl şekillenecek bunu hep beraber göreceğiz.
*
Yerel seçimler yaklaşıyor. 31 Mart 2019’da yapılacak…
Belediye meclis üyesi olmak için “ön” saflarda yer almak isteyenlerin durumu da ortada (?)
Peki, “ön” saflarda olamayacakların durumu (?)
*
AK Partili Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı…
AK Parti’li Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Tuzla’da Cumhur İttifak’ı adayı olarak gösterilerek 3’üncü dönemine hazırlık yapıyor.
*
Başkan Şadi Yazıcı:
İki dönem Tuzla’da İlçe Başkanlığı görevi, daha sonra Tuzla’nın belediye başkanı olarak On ’uncu yılını doldurmak üzere olan ve 3’üncü dönemine hazırlanan Sayın Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı tanıtmamıza uzun uzun yazmamıza gerek yok.
Tuzla’ya ve Tuzlalılara yaptıkları da ortada…Seçim çalışmalarını hızlandırdı...
Tuzla’ya 10 yılda neler yapıldı? Ne yatırımlar yaptı? Mahalle mahalle dolaşıp vatandaşa anlatmaya çalışıyor.
Gün içi mahalle toplantıları, görüşme, konuşma, tartışma, cenazeler, düğünler ve nikâhlar derken… vs vs vs…
*
Tuzla siyasetinde siyasi çalışmalar yapan,
Sosyal medya hesaplarından sadece resim ve fotoğraf paylaşan,
İşlerini bu şekilde  ‘yürütmeye’ çalışanlarla doldu etrafımız...
*
Bakmayın siz öyle fotoğraf paylaşmalarına.
Elindeki kâğıtta yazanı okuyamayan mı, ararsın...
Okuduğunu anlamayanı mı, ararsın…
Ahbap çavuş ilişkisi içinde olduğu evlerde toplantı yapan mı, ararsın…
Gittikleri evlerde iki kelimeyi bir araya getirip konuşamayan mı, ararsın…
Paylaştıklarıyla bağdaşmayan mı, ararsın…
Adam kayırma, iş takibi, iş sözü veren mi, ararsın. Ellerinde dosyalarla gezenler mi ararsın…
Bu çalışmalar sırasında dayısı olan “dayısına”, Olmayan “halasına” giden mi ararsın…
Kan kin nefret gofret, aşk, İntikam ihanet mi? Ararsın…
Emin olun yazsam bitmez.
Fazlası var eksiği yok…
Şimdi siz diyeceksiniz ki “Vallahi doğru! A handa bizimkilerden bahsediyor”. Evet, ‘inanın gerçekten de sizinkilerden bahsediyorum’…
*
MHP Tuzla…Volkan Beşiroğlu… Erdem Doğruer
-MHP Tuzla ilçe başkanı Volkan Beşiroğlu, ilçe başkanı olduğu dönemde yaptığı çalışmalar ile ülkücü camiadan ve vatandaşlardan tam not aldı.
-Duruşuyla herkesin ve her kesimin takdirini topladı.
-Tam bir ilçe başkanı olarak Milliyetçi duruşundan asla taviz vermedi.
-Aile yaşantısı, iş hayatı ve ilçe başkanı olduğu dönemindeki duruşu asla tartışılmadı.
*
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek, MHP Tuzla Belediye Başkan Aday adayı olan Volkan Beşiroğlu, koltuğunu siyasi çalışma arkadaşı Erdem Doğruer’e teslim ettti.
*
AK Parti ve MHP Cumhur İttifak’ı kapsamında ittifakta buluşması, Tuzla’da yaptığı çalışmalar ile adeta halkın takdirini toplayan Volkan Beşiroğlu’nun adaylığının geri çekilmesi, Tuzla siyasetinde, ülkücü camiada tam bir hayal kırıklığı ve rahatsızlık yarattı.
*
MHP’nin çiçeği burnunda yeni ilçe başkanı Erdem Doğruer, olmak üzere yönetim kurulu üyeleri ve ülkücü camianın bu süreçte yazılı ve görsel basına verdiği demeçler ve röportajlar ortada…
“Cumhur İttifak’ına saygılıyız. Ülkemiz için ve İttifak’ın geleceği için Tuzla’da iyi bir sonuç iyi bir sonuç almaktır. Liderlerimiz ne derse, birlikteliğimiz o şekilde devam edecektir. Tuzla’da ‘Cumhur İttifak’ının’ adayı Dr. Şadi Yazıcı’dır. Adayımızı seçtirmek için gece gündüz çalışacağız” şeklindeki açıklamalar ortada.
*
Tuzla’da Akılları kurcalayan önemli bir konu var!
MHP Tuzla İlçe Teşkilatı, AK Partili Tuzla ve Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı, kurmaylarının yaptıkları yanlış uygulamaları ve yanlışlarını her platformda eleştirmiş ve AK Partili yöneticiler ile karşılıklı sataşmalara kadar gitmişti…
Hatta hatırladığım kadarıyla, Bir süre önce AK Parti Tuzla İlçe Başkanı ile Ülkücü camia arasında restleşmeye kadar giden büyük tartışmalar yaşanmıştı…
MHP bu İttifak’ın neresinde olacak?
MHP oylarını AK Parti’ye hangi argümanla taşıyacak?
Veya MHP bu İttifak’ın neresinde durup taşıyacak?
Şimdi bu kadar olumsuz örnek varken
Tuzla’da Cumhur İttifakı’nı, ülkücü seçmene anlatmanın çok zor olacağı kanaatindeyim.
*
İYİ Parti Tuzla ve İlçe Başkanı Recep Karaot…
İYİ Parti Tuzla ilçe teşkilatı Recep Karaot başkanlığında, geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde On 4 bin’e yakın oy alarak adeta Tuzla’da tabuları yıkmıştı.
Bilindiği gibi CHP ile İYİ Parti Millet İttifak’ında, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde ülke çapında ortak bir noktada buluşmuşlardı.
*
İYİ Parti Teşkilatı Tuzla’da, CHP adayı ve aynı zamanda Millet İttifak’ının adayı Salim Gürsoy’a oy isteyerek destek olacaklar. İlçe Başkanı Karaot, “26 yıldır fitne saltanatını ve haram saltanatını sonlandırmak için üzerime düşen görevi fazlasıyla yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
*
Saadet Partisi Tuzla ve Resul Kılıç…
SP Tuzla Belediye Başkan Adayı Sayın Resul Kılıç, “Ülkemiz genelinde ve Tuzla’mızda herkesi kucaklayacağız. Kapımız herkese açık olacak. Bizim belediyeye yaklaşımımız farklı. Adaletten kesinlikle taviz vermeyiz, adam kayırmayız ve kapımızı herkese açık tutarız”…
Resul Kılıç Kimdir? Aslen nerelidir?
1970 Bitlis, Ahlat’lı.
Fazilet Partisi Tuzla Kurucu üyesi, 30 Kasım 2014- Aralık 2017 Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı. Kendi aile şirketinde ve özel bir şirkette yöneticilik yapmakta ve evli 3 çocuk babası.
*
Saadet Partisinde ‘İlgimi çeken’ ayrıntı…
Saadet Partisi, tv ekranlarında veya sosyal medyada yayınlaması ve seçimlerde kullanılması için yapılan Reklam filmini basın mensuplarına ve çalıştıkları yazılı ve görsel medyaya dağıttı.

Filmin başrol oyuncuları da “Penguenler
İnanın hayretle izledim. Müthiş bir zekâ ile hazırlanmış.
Bu iş beyin cim lastiği yaptırıp zekâyla bütünleştirmişler.
Önemli olan hizmet etme adına hedeflerine ulaşmaksa,
Durum ortada…
*
CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy…
Salim Gürsoy, 1964 Tuzla doğumlu. Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Cumhuriyet Halk Partisine 2008 yılında katılmış, 2009-2014 yılları arası İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi Meclis Üyeliği ve Grup Başkanvekilliği görevlerini icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
*
Cumhuriyet Halk Partisi Tuzla Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Tuzla’nın sevilen siyasetçilerinden İş Adamı Salim Gürsoy, Aile yapısı ve Beyefendi kişiliğiyle Tuzlalıların yakından tanıdığı bir kişi.
*
Ülkemiz, içinde bulunduğu ekonomik kriz ile boğuşurken, Salim Gürsoy, bütün olumsuzluklara rağmen teşkilatı dik ve çok sıkı tutmaya çalışıyor. Salim Gürsoy’a teveccüh her geçen gün artması Gürsoy’un, Tuzlayı ve Tuzlalıları yakinen tanıması bunu avantaja çeviriyor. Hatta MHP seçmeni Salim Gürsoy’u da CHP’li görmüyor…
*
Hakkaniyeti yaşamındaki en tepe noktaya koyan, hayalleri ve cesareti olan Salim Gürsoy’un en büyük hedefi 25 yıllık sevdası doğup büyüdüğü Tuzla ilçesinin 17 mahallesine hizmet etmek.
Tuzla’da yaşayan halkın isteklerine ve ihtiyaçlarına karşılık gelen yönetim anlayışını hâkim kılmak için, yine ve yeniden ve sizlerle Tuzla'ya ve Tuzlalılara hizmet edebilme heyecanı ile doluyum” diyerek yola çıkan Gürsoy “Çıktığımız yolda Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.
*****
Meclis üyesi adayları listelerinin, ilçe seçim kurullarına teslim edilmesine günler kala partilerdeki son durumlarda yakında netleşmeye başlar.
Tuzla’da faaliyet gösteren siyasi partiler, 19 Şubat 2019 tarihine kadar ilçe seçim kurullarına teslim edilecek listeler üzerinde sıkı çalışmalar yaparken,
*****
Saadet Partisi Genel Merkezi, Tuzla Belediye Başkan Adayı Resul Kılıç’ın adaylığını açıklamasının ardından çalışmalara başlamış,
Millet İttifak’ı ile birlikte CHP ve İYİ Parti Tuzla’daki adayı Salim Gürsoy, üzerinde tartışmaya açılmayacak şeklinde çalışmalar sürdürürken, MHP Tuzla İlçe Teşkilatı ve AK Parti Tuzla Teşkilatı Cumhur İttifak’ında geçen zaman içinde başkan adaylarıyla birlikte, Neden? Bir noktada halen buluşamadılar?
Kafalarda ki bu soru işaretlerinden sonra, Tuzla’daki siyaset nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz…
*****
Sonuç olarak Unutmadan şunu da belirtmek isterim:
Tuzla’da 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerine 48 gün kala “seçim galibini” şimdiden göstermek ters sonuçların doğurabileceğini kimse unutmasın!!!
Herkes sağduyulu olmak zorundadır.
Sıkıntı yaşayan her kim olursa olsun, Emniyet Teşkilatımızdan yardım istemeyi unutmasın.
Adalet birgün herkese lazım olacak…
Birileri “yalakalık yapmaktan sokaktaki yangını göstermese de” vatandaşın durumu ortada…
vatandaş bu işin “tam ortasında” olduğuna göre, siz siz olun “sakın arada” kalmayın…
*
​Görevimizin ve sorumluluğumuzun ciddiyetini biliyoruz.
Makalelerimize aralıksız devam edeceğiz. Ayrım gayrım yapmadan her kesime kulak kabartacağız. Gazetemizde ve yayın organımız olan www.tuzlaistanbul.com adlı internet sitemizde siz okuyucularımızın arz-ı taleplerini dinleyip, yetkili mercilere ileteceğiz…

Kalın Sağlıcakla