Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den Tuzla Belediye Meclis Üyesi listesinde yer alarak meclis üyesi seçilen, İskender Karakaya, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı.

29 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi listesinde 2’inci sırada yer alan Marmara Üniversitesi mezunu İskender Karakaya, dün akşam saatlerinde Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. İBB Meclis üyeliği görevini de sürdüren İskender Karakaya Kimdir?

İskender Karakaya Kimdir?

Aslen Erzurum/Horasan’lı olup 1989 yılında Seyhan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimi için gittiği Amerika Birleşik Devletlerinde Houston Devry Universitesi İşletme/Teknik Yönetim ve Houston Community College’da Yönetim bilimi olmak üzere 4,5 yılda 2 üniversite bitirdi.
Türkiye’de kısa bir süre sonra Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’te Rusça eğitimini ve stajını tamamladı. Marmara üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisansını yapan Karakaya,

Uşak İl Jandarma Komutanlığında kısa dönem er olarak askerlik görevini yerine getirdi. AK Parti İlçe Gençlik Kollarındaki Teşkilat başkanlığı görevinden sonra, sırası ile AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliği, 1 Kasım seçimlerinde 1. Bölge Gençlik Kolları SKM başkanlığı görevlerini yürütmüştür. AK Parti Genel Merkez 6.dönem MYK üyeliği ve Dış ilişkilerden sorumlu gençlik kolları genel başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 16 Nisan’da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandum seçimlerinde merkezi Almanya/Köln’de bulunan Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezinde SKM başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür. ABD, Çin, Sudan, Portekiz, Malezya ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Avrupa Birliği Parlementosu başta olmak üzere bir çok ülkede ülkesini temsil etmiştir.

Mühendislik ve Uluslararası Danışmanlık sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yapan İskender Karakaya, Evli ve 2 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.