31 Mart 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere üç buçuk ay gibi kısa bir süre kalırken, siyasi partilerde adaylar da netleşmeye başladı. Tuzla’da ilk Belediye Başkan Adayını İYİ Parti açıkladı. 

Yalçın YILDIRIM / Tuzla İstanbul Gazetesi

TBMM’de Grup toplantısında belediye başkan adaylarını açıklayan İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener, “Tuzla Belediye Başkan Adayımız Akın Gürkan’dır” demişti.

İYİ Parti Tuzla Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Akın Gürkan, bugün sosyal medya hesaplarından, yaklaşık 4 yıldır sürdürdüğü İBB Başkan Vekilliği görevinden bugün itibariyle istifa ettiğini paylaştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından, 2019 yılında yapılan yerel seçimler sonrası İBB Başkan Vekili olarak atanan Akın Gürkan, İBB’deki görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesaplarından duyurdu.  

İşte Akın Gürkan’ın o paylaşımı:

Genel Başkanımız Sayın @meral_aksener ’in teveccühleriyle İYİ Partimizin Tuzla Belediye Başkan Adayı olma şerefine eriştim. Şahsıma bu görevi tevdi eden genel başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Çıkmış olduğum bu kutlu yolda, Tuzla için, Kıymetli Tuzlalılar için var gücümle durmaksızın çalışacağım ve sonunda “Tuzla sizin, Tuzla Bizim, Tuzla Hepimizin” olacak…

Ayrıca yaklaşık 2 yıl önce İBB Başkan Vekilliğini şahsıma tevdi eden, beraber çalışmaktan büyük onur duyduğum İBB Başkanı Sayın @ekrem_imamoglu ’na da teşekkür ediyor, seçim çalışmalarım nedeniyle verilen işleri aksatmamak adına İBB Başkan Vekilliğinden ayrıldığımı belirtmek istiyorum.

Rabbim bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da utandırmasın, hayırlı ve İYİ hizmetlere vesile kılsın. Bana inanan, bana güvenen, desteğini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler…