Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Elmas’tan, Birgün Gazetesi Yazarı Nazım Alpman’a, sosyal medya hesabından demediğini bırakmadı. Elmas “Topal Osman Densizlerin destursuz ağzına alacağı kahramanlar değildir” dedi.
Kocaeli'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan KOGİDEF Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Elmas’tan, Birgün Gazetesi Yazarı Gazeteci Nazım Alpman’a yönelik zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Birgün Gazetesi yazarlarından Nazım Alpman’ın, önceki gün yayınladığı köşe yazısında Giresun’un Milli Kahramanı Topla Osman’a yönelik paylaştığı makalesinde: “1920’lerde Doğu Karadeniz bölgesinde faaliyet yürüten Topal Osman vardı. Resmi Tarihe göre Milli Mücadeleci bir “kahraman” kabul edilen ve Osman Ağa olarak anılan bu “kahramanın” en büyük özelliği bölgedeki Rum ve Ermenilerin mallarını gasp edip canlarını almaktı.”

Mehmet Elmas “Haddini Bil Ve Özür Dile Nazım Alpman”

Bu vatana, bu millete Gönül vererek hizmetler yapmış, Mustafa Kemal Atatürk’ün çanını emanet ettiği ve aynı zamanda yaverliğini yaptığı, vatan uğruna gönüllü olarak savaşlara katılarak, canı pahasına mücadele eden Milis Yarbay Topal Osman ağa düşmanlığı neden, bu saygısızlık ve hazımsızlık ve konuşmalarınızla egonuzu tatmin edebilirsiniz

Ama unutmayın bu memleketin, çok topal Osmanları var.

Haddini aşan yazıların ve hakaretlerin için, bu camiadan özür dile, Nazım ALPMAN

Tarih yalan söylemez, sadece yanlış yazılır, yanlış yazanlar utansın.

Topal Osman ağa VATAN uğruna yola çıkmış, milli kahramandır.

Mustafa kemal Atatürk ‘ün en yakın ve güvendiği silah Arkadaşıdır.

Osman ağa vatan İçin can almış can vermiş bir GİRESUN ‘un evladı ve kahramanıdır.

Gönüllü alaylar kurmuş ve cepheye gitmiş bir kahraman sizler gibi kendini bilmez “densizlerin, destursuz ağzına alacağı kahramanlar değil” Türkiye Cumhuriyetinin, bayrağına kanlarının rengini veren şehitleridir.

Bir topal Osman gider bin topal Osman gelir Nazım ALPMAN

Gönüllü alaylarını yanina alıp ve AFYONKARAHİSAR ‘da 42 ve 47 nci alaylarını ŞEHİT vermiş milis yarbayın adıdır Topal Osman Nazım ALPMAN

Sizi demiyorum, seni ve bir gün gazetesini kendi adıma ve bütün GİRESUN camiası adına kınıyorum

Bu vatan için canını veren GİRESUNLU milis yarbay topal Osman ağa, silah arkadaşlarına ve vatan için canını veren aziz şehitlerimiz sizlere minnettarız.

Ruhlarınız şad mekânlarınız cennet olsun...

“Topal Osman Vatan İçin Can Veren Giresunlu, Giresun Evladı Ve Kahramanıdır” 

Nazım Alpman'ın köşe yazısı için aşağıdaki linki tıklayınız...

https://www.birgun.net/haber/cakicilara-ihtiyacimiz-var-324282

Yalçın Yıldırım / ÖZEL HABER / www.tuzlaistanbul.com