Cumhur İttifak listelerinde 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilen, MHP Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Volkan Beşiroğlu ve Ferhat Altunkaynak, düzenledikleri kahvaltılı basın toplantısıyla yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

HABER/Yalçın Yıldırım/www.tuzlaistanbu.com

Cumhur İttifak listelerinde 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilen, Cumhur İttifakı kapsamında, AK Parti listelerinden seçime giren ve meclis üyesi olarak mazbatalarını alan MHP’liler, MHP Genel Merkezi’nin yayınlandığı genelde doğrultusunda AK Parti’den gurubundan  istifa ederek kendi gruplarını kurmuştu.

Kendi partimiz ile hizmetlerimize devam edeceğiz. Biz kurumsal siyasal ve ideolojik bir partiyiz. Cumhur ittifakının ortağıyız. Tuzlalıların yararına olan her konuda seçime giren tüm parti temsilcileriyle mutlaka görüşmelerimiz ve konuşmalarımız olacaktır. Milliyetçi Hareket partisi olarak bizlerinde kendimizce ürettiğimiz plan ve projelerimiz vardır. Öncelikle bütün meclis üyeleriyle birlikte seçilen 37 kişi ile birlikte Tuzlalıların yararına ne var ise bunu konuşacağız. Kavga etmeden ayrıştırmaya bulaşmadan bunu 37 meclis üyesi ile birlikte yapmak istiyoruz.”

Beşiroğlu “Ayrıştırmak üzere söylenen hiçbir sözün içinde asla olmayacağız”

Meclisimizde bulunan kişileri mezhebi, siyasi düşüncesi aydiyeti beni ve grubumu ilgilendirmiyor. Tuzlalıların yararına ne yapılacak ise bunu teklif eden CHP’lisi de AK Partili isede biz onun yanında olacağız. Ayrıştırmak üzere söylenen hiçbir sözün içinde asla olmayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi’de 50 yıllık bir siyasi parti olarak bu dili kullanmıştır. Hiçbir zaman bölgesel ayrım yapmamıştır. Hiçbir zaman aydiyet ayrımı yapmamıştır ve ülkesine milletine hizmet etmiştir. Bizde Tuzla’ya ve Tuzlalılara yarar ne ise bunların peşinde olacağız. Bunların takipçisi olacağız ve yapmaya da gayret göstereceğiz. Diğer hususlar bizi ilgilendirmiyor. 5 yıl boyunca “Siyasi Rant” peşinde olmayacağız. Bizi ilgilendiren taraf vatandaşın hayrına yapılacak olan çalışmalarda birlikte olacağız.”

Beşiroğlu “Cumhur İttifak’ına zarar vermeden çalışmalarımızı yapacağız”
Cumhur İttifak’ının ruhuna zarar vermeden bu hem şahsımız için, hem partimiz için hem de Genel Başkanımızın üzerinde hassasiyetle durduğu bir konudur. Bu ruh Türk Milletinin ruhudur. Cumhur İttifak’ı Türk Milletini kapsayıcı bir unsurdur. Bizde Tuzla’da Cumhur İttifak’ına zarar vermeden bütün çalışmalarımızı yapmak istiyoruz.”

Beşiroğlu ““Siyasi kazanç uğruna hiçbir çalışmamız olmayacak”
Seçim atmosferinde sahada yaptığımız çalışmalar neticesinde Tuzla’nın birçok sorunu hakkında çalışmalarımızı yaptık. Sorunlarını görüp çözümlemeler ürettik. Bunları de hem belediye meclisinde hem de belediye başkanına sunarak bu sorunlar neticesinde Milliyetçi Hareket Partisi olarak katkı sağlamak istiyoruz. Tekrar ifade etmek istiyorum. Siyasi kazanç uğruna hiçbir çalışmamız olmayacak.  Tuzlalının neye ihtiyacı var ise bununla uğraşacağız. Bunları çözme noktasında gayret göstereceğiz. Ben umut ediyorum ki, 37 belediye meclis üyesi ve belediye başkanıyla birlikte, siyasi partilerin vereceği desteklerle beraber, ilçe başkanlarının vereceği desteklerle beraber ve Tuzla’yı yöneten mülki amirlerin desteğiyle beraber kardeşlik dilini kullanarak bu 5 yıllık süreci biz geçirmek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.