Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, Gazeteci Yalçın Yıldırım’ın hazırlayıp sunduğu ve Sosyal Medya ekranlarından yayınlanan “Biraz da Tuzla’yı Konuşalım” programında sarf ettiği sözler yine Tuzla gündemini değiştirecek.

www.tuzlaistanbul.com / ÖZEL HABER / Yalçın Yıldırım

Saadet Partisi Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, katıldığı canlı yayın programda, Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nin kapatılması sonrasında Saadet Partisi’nin efsanevi lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin İBB İdris Güllüce Kültür Merkezine verilmesi için, gerekli bütün hazırlıkları yaptıklarını belirterek şunlara değindi:

“İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na da sunacağız”

“İstanbul Büyük Şehir Belediyesine teklifimizi sunacağız. AK Partili kardeşlerimizin Sayın Rahmetli Erbakan Hocamızla ilgili bir sıkıntıları yok. Zaten Erbakan Hocamızı da çok seviyorlar. Eğer Erbakan Hocamızı çok seviyorlarsa buranın ismini de “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi” olarak isminin değişmesinde de onların katkıları olacağını düşünüyoruz. İBB Belediyesi meclis üyeleriyle beraber Sayın İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu da, sıcak bakacaktır. Buranın isminin değişmesini de umut ediyorum. En kısa zamanda kendilerini ziyaret edip gerekli çalışmalarımızla birlikte girişimde bulunacağız” dedi.