Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı. Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamaya göre Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bin 609'a yükseldi.  

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle bugün 24 kişi hayatını kaybetti. 52 bin 305 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Bunlardan 867 tanesi kayıtlara pozitif olarak geçti. Bugün iyileşen kişi sayısı ise 931 oldu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Koca, "1 ay önce bugün 1.424 olan yoğun bakım hasta sayımız %57 oranında, 766 olan entübe hasta sayımız %66, günlük vaka sayımızsa %48 oranında azaldı. 52 bini aşkın testin sonucuna göre, bugün yeni vaka sayımız 867. TEDBİRLERLE BU DÜŞÜŞÜ DAHA DA HIZLANDIRALIM." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca "Koronavirüs ile ilgili ikinci dalgayı beklemiyoruz"
Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de coronayla ilgili ikinci dalgayı beklemediklerini söyledi. Ülkedeki güncel corona verileri de açıklayan Koca, 867 yeni vakanın olduğunu ve 24 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Öte yandan bugün yapılan test sayısına dikkat çeken Koca, "Bugün toplam test sayısı 52 bin 305. Son 3 haftada en yüksek test sayısı yapıldı" dedi.