31 Mart 2024 yerel seçimleri yaklaşırken, Tuzla’da da belediye başkan aday adayları sokakta vatandaşla buluşmaya başladı. Yerel seçimlere az bir süre kala, Tuzla Belediye Başkanlığı seçimleri için ilk aday adayı Tuzlalı İş İnsanı Necati Tosun oldu. 

HABER MERKEZİ / Yalçın YILDIRIM

Sosyal medya hesabından “Tuzla için Bağımsız Belediye Başkan Adaylığımı açıklıyorum” diyerek yaptığı paylaşım sonrası kurduğu ekiple Tuzla’yı dolaşan Necati Tosun, gazetemize kısa bir değerlendirme de bulundu.

Tuzla Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak Tuzlalıların karşısına çıkan Necati Tosun, şu ifadeleri kullandı: Tuzla’da ne yapsanız görülecek. Tuzla beni heyecanlandırıyor. Tarih yazma imkânımız var…. 

Ben bir ‘sefer’e çıktım. Aslında, ‘’Rozetsiz başkanlık yapmak için yola çıktım.’ 35 yıldır Tuzla’da ikamet etmekteyim ve ticaretin içindeyim. Trafikte, ulaşımda, çevrede, alt yapıda, üst yapıda, arıtmada, otoparkta, gençlerin spor alanlarında, yeşil alanlarda yapacağımız projelerle dünya standartlarına uygun bir ‘’İLÇE’’ yaratacağız. Ben de bunları yapacağımı iddia ediyorum. Bunları yaparken de “Ben ne iş olsa yaparım!” diyenlerden kesinlikle değilim. Çevremde herkes beni çok iyi bilir, her konuda çok detaycıyım, inanmam lazım. Tuzla’da ne yapsanız görülecek. Tarih yazma imkânımız var. Tuzla beni heyecanlandırıyor…” 

Bana soruyorlar Necati Bey adaylık
sürecinizi anlatır mısınız?

"Aslında bir rüyayla başladı. Sabah uyandığımda bir sosyal medya paylaşımı yaptım. Tuzlalı hemşerilerimizden çok büyük bir destek aldım. Uzun yıllardan beride politikanın içinde olduğum için kendimi halkımıza hizmet yapmak için hazır hissediyordum. Tuzla’dan kazandığımızın bir kısmıyla Tuzlamıza 2 adet aile sağlık merkezi yaptım, okul, cami ve cemevlerine her zaman destek oluyorum. Artık Tuzlalı hemşehrilerimin sesini duyurmak, herkesin kucaklanacağı, ayrımcılığın yapılmayacağı, gençlerin, özellikle kadınlarımızın ki ben sonuna kadar kadın gücüne, kadın aklına inanan biriyim, herkesin yönetime katılacağı büyük bir aile olarak ilçemizi yönetmenin zamanı geldiğine inanıyoruz."

Neden Eylül ayının başında çalışmalara başladım diye sorarsanız, atasözümüz şöyle der, erken kalkan yol alır. Sokak sokak, kapı kapı, ev ev dolaşmaya devam edeceğim. Benim görevim bu: Gönüller yapmak. Kararı millet verecek..." ifadelerini kullandı.