31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından yenilen Tuzla Belediye Meclisi, ilk toplantısını Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleşti. Tuzla Belediye Meclisi, ilk toplantısında meclis komisyonları görev dağılımı belli oldu.

Haber/Yalçın Yıldırım/www.tuzlaistanbul.com

Tuzla Belediye Meclisi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından ilk toplantısını 9 Nisan 2019 Salı günü Tuzla Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Seçim sonuçlarına göre Tuzla Belediye Meclisi’nin yeni döneminde 20 AK Partili, 2 MHP’li ve 15 CHP’li olmak üzere 37 Belediye Meclis Üyesi göreve seçildi. Tüm Belediye Meclis Üyeleri’nin katıldığı toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Tuzla Halkına Karşı Yükümlülüğümüz Var

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yeni dönemin dünyaya ayak uyduran bir belediyecilik dönemi olacağına değindi. Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri’nin de bu sorumluluğu taşıdığını belirten Başkan Yazıcı, “Sizlere başarılar diliyorum. Kurumsal, toplumsal ve kentsel gelişim açısından inşallah hep beraber güzel hizmetler yapmak nasip olur. Yeni meclisimizin Tuzlamız, İstanbul ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Meclis Başkan Vekilleri, Yeni Dönemle İlgili Temennilerini Dile Getirdi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ardından partilerin grup başkan vekilleri yeni dönemle ilgili temennilerini dile getirdi.

CHP Grup Başkan Vekili Düzgün Acar, “Hepimiz çok önemli bir süreçten, maratondan geçtik. Hepimiz birlikte gayret sarf ederek bugün Tuzla halkının teveccühü ile meclis salonunda bulunmaktayız. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Sayın Şadi Yazıcı Belediye Başkanımız olarak seçilmiştir. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi adına muhalefet olarak görevlendirilmiş bulunmaktayız. Vatandaşımızın iradesi hepimizin başı gözü üstünedir, vatandaşın tercihine hepimiz saygı duymak zorundayız” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Tülay Kalav, “Önümüzdeki süreçte Tuzlamız adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde Tuzlamız için, memleketimiz için ne gerekiyorsa durmadan çalışacağız. Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, memleketimiz için de hayırlı sonuçlar olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

MHP Grup Başkan Vekili Volkan Beşiroğlu da konuşmasında “31 Mart 2019 tarihinde yapılmış olan yerel idareler seçimlerinin Tuzlamız, İstanbul’umuz ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur ittifakı ruhu Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Tuzla Meclisi’nde de devam etmektedir. Bizlerle birlikte seçilen yeni meclis üyesi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı.

Tuzla Belediye Meclis Üyeleri

AK Parti Grubu

1- Güven YİĞİT
2- İbrahim Nazmi İŞ
3- Türel AĞYOL
4- Ali Cihan SEVİLMİŞ
5- Tülay KALAV
6- İskender KARAKAYA
7- Murat KANT
8- Hakan YILDIZCI
9- Tuncay ŞENOL
10- Barış CİN
11- Nurhan ERDEM
12- Bahrem KURUAĞAÇ
13- Cevdet ALEMİN
14- Seyit Ahmet ŞAHİN
15- Köksal YÜZBAŞIOĞULLARI
16- Hüseyin USTA
17- Bilal ÇALIŞICI
18- Erkan HANCI
19- Ahmet ÇABUK
20- Mahmut KADDER

CHP Grubu

1- Ülkü SAKALAR
2- Düzgün ACAR
3- Akın GÜRKAN
4- Yasemin KAZAN
5- Barış Birtan GÜNDÜZ
6- Kenan ALBAYRAK
7- Halil KÜTÜK
8- Mustafa SEVİM
9- Rıza ÇALASIN
10- Olgun ÇELİK
11- Serkan TAY
12- Hakan TUNÇTÜRK
13- Fuat SEVİM
14- Celal CANDERE
15- Selçuk TAŞCI

MHP Grubu

1- Volkan BEŞİROĞLU
2- Ferhat ALTUNKAYNAK

Tuzla Belediye Meclisi Görev Dağılımı

Tuzla Belediye Meclisi’nin yeni döneminde meclis komisyonları ve encümen üyelikleri seçimleri gizli oyla seçildi. Seçimler sonucu yeni görev dağılımı şu şekilde oluştu.

Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili
Murat KANT
Türel AĞYOL

Meclis Divan Katipliği
Barış CİN
Erkan HANCI
Nurhan ERDEM (YEDEK)
Seyit Ahmet ŞAHİN (YEDEK)

Encümen Üyeleri
İbrahim Nazmi İŞ
Köksal YÜZBAŞIOĞULLARI
Hüseyin USTA

İmar Komisyonu

İskender KARAKAYA 
Bahrem KURUAĞAÇ
Hakan YILDIZCI
Bariş Birtan GÜNDÜZ
Kenan ALBAYRAK 

Hukuk Tarifeler ve İsimlendirme Komisyonu

Güven YİĞİT
Bilal ÇALIŞICI
Seyit Ahmet ŞAHİN
Ülkü SAKALAR
Akın GÜRKAN

Bütçe ve Kesin Hesap Tetkik Komisyonu
Ahmet ÇABUK
Cevdet ACEMİN
Ali Cihan SEVİLMİŞ
Rıza ÇALASIN
Yasemin KAZAN                           

Çevre, Sağlık ve Ulaşım Komisyonu

Tuncay ŞENOL
Mahmut KADDER
Erkan HANCI
Celal CANDERE
Fuat SEVİM

Kadın ve Aile Komisyonu

Nurhan ERDEM
Hakan YILDIZCI
Ferhat ALTUNKAYNAK
Halil KÜTÜK
Selçuk TAŞÇI