Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Yönetimi ve Tuzla Belediyesi işbirliğiyle “25 Kasım Dünya Kadına Şiddete Dur De” gününde 'Kadına Şiddeti' protesto etmek amacıyla bir yürüyüş düzenledi. 

Yalçın Yıldırım/www.tuzlaistanbul.com

Tuzla Belediyesi önünden başlayan ve Tuzla Kaymakamlığı önünde sonlanan “25 Kasım Dünya Kadına Şiddete Dur De” yürüyüşüne Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve eşi Ferahil Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Partilerin temsilcileri ve çok sayıda Tuzlalı katıldı. 

Tuzla Kaymakamı Ali Akça’da yaptığı konuşmada, her türlü şiddetin karşısında olduklarını belirterek, “düzenledikleri etkinlikten dolayı Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğinde bir konuşma yapan Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Funda Torlak, “ Biz Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Kent konseyi Kadın Meclisi ve Kadın Koordinasyon Merkezi olarak “Mutluluk Elinde, Öfkene Yenilme” sloganımız ile 3 gün boyunca farkındalık etkinlikleri düzenledik. 23 Kasım Cumartesi günü Tuzla Marina ve Şifa Kültür Merkezi önünde, 24 Kasım Pazar günü Tuzla pazar pazarında gönüllülerimiz, Sivil Toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla tek yürek hep bir ağızdan “Her Türlü Şiddete Hayır” diyoruz. Düzenlediğimiz sessiz yürüyüşümüz ile her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu vurgulayarak bizlere destek veren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi.

Tüm Türkiye’de aynı anda yapılan “25 Kasım Dünya Kadına Şiddete Dur De” günü yürüyüşünde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Bilginin olmadığı yerde, eğitimin olmadığı yerde mutlaka şiddet çıkar. Kadına karşı şiddetin aslında zayıflık olduğunu düşünüyorum. Bu farkındalığı arttırarak devam ettireceğiz. Şiddetsiz bir hayat diliyorum” dedi.