Tuzla Postane Mahallesi’nde bulunan Ekşioğlu Meşe Park Sitesi’nin Kamu’ya ait Park’ın kendi mülkleriymiş gibi yıllardır kullandığı ortaya çıkmıştı. Tuzla Belediyesi yetkililerin bu alana halen daha müdahale edememesi kafalarda soru işareti bırakıyor.

www.tuzlaistanbul.com / HABER MERKEZİ

www.tuzlaistanbul.com ‘un gündeme getirdiği Ekşioğlu Meşe Park Sitesi’nin, 7404 ve 7448 parsel arasında kalan yaklaşık 2 bin metre kare Kamu’ya ait Park’ alanını yıllardır kullandığı ve halen keyfi kullanmaya devam etmesi kafalarda soru işareti bırakmıştı.

İsmail Çolak “Böyle bir alandan haberim yok”
Telefon ile ulaşmaya çalıştığımız Tuzla Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı İsmail Çolak’a konu iletmiş ve sorular sorularak cevaplar istenmişti. İlk etapta konuya vakıf olmadığını beyan eden İsmail Çolak’ın “Böyle bir alandan haberim yok. Bilindiği gibi görevi yeni devir aldık. Konuyu inceleyip, gerekli açıklamayı yaparız” şeklindeki açıklamasının üzerinden günler geçmesine rağmen, tekrar kendisine ulaşılmaya çalışılsa da telefonlara cevap vermemişti.    

Yetkililer! Neden gerekeni yapmıyor?
Ekşioğlu Meşe Park Sitesi’nin Kamu Parkını yıllardır kendi mülkleri gibi kullanmaya devam ediyor. Belediye yetkililerin bu alan ile ilgili herhangi bir yaptırım uygulamaması ve Kamu ’ya açılmaması dedikoduları da arkasından getiriyor. Günlerdir belediye yetkililerden ses çıkmazken, konu ile ilgili ulaşmaya çalıştığımız AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Suat Durak “Kamu alanlarını kimse kullanamaz”
Telefon ile ulaştığımız AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ın konu ile ilgili malumatı olduğunu, Konunun takipçisi olacağını ve “Kamu Park Alanlarını vatandaşın dışında kim kullanırsa kullansın bizim için bir önemi yok. Tespiti dâhilinde devletimiz mutlaka gerekeni yapacaktır. Bizim için ast olan Kamu alanları ve Çocuk parklarının halka açılmasıdır. Kamu Park alanlarını kimse kullanamaz. Böyle bir alan varsa yetkililer mutlaka gereken yapılacaktır” dedi.
Yaklaşık 2 bin metre kare alanı kaplayan Kamu Park Alanı'nın halka ne zaman açılacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.