Tuzla Aydıntepe Mahallesi Yüzüncü yıl Caddesinde, özel bir firmaya ait yaklaşık 1051,47 m2 alanda bulunan arsanın uygulamalı imar plan değişikliği, muhalefetin şerhine rağmen, Tuzla Belediye meclisinde AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla ‘Oy Çokluğuyla’ gerçekleşti. Ticaret + Turizm alanına çevrilen arsa üzerinde bulunan 8 katlı binanın ise otel olacağı belirtildi.

Tuzla Belediyesi Haziran ayı toplantısının 2’inci birleşimi önceki gün Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi Mavera Salonunda gerçekleşti. 

AKP ve MHP meclis üyeleri, Haziran ayı toplantılarının 2’inci birleşiminde 3 nolu raporda belirtilen ‘uygulamalı imar plan değişikliği teklifini’ meclisin oylamasını istedi.

CHP ve İYİ Parti Meclis üyeleri tarafından muhalefet şerhi konulan dosya ile ilgili yapılan değerlendirmelerde: “8740 ada 17 Parsele” ait 1/1000 ölçekli uygulamalı imar plan değişikliği teklife konulu istinaden:

Plan teklifine esas 1051,47 m2 yüzölçümü parselin, mevcut plan fonksiyonu 36.50 yükseklik sınırı 1.75 emsal koşullu konut alanıdır.

Konut fonksiyonuna istinaden Ruhsat alınmış, inşaat faaliyetleri tamamlanmış ilgili parsel üzerine Ticaret + Turizm alanına alınmasına dönük plan tadilatına uygun görünemez. Plan fonksiyonuna istinaden ruhsat alınmış ve inşaat faaliyetlerinin tamamlandığı görülmektedir…”  denildi.

Meclise sunulan rapor doğrultusunda CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri Muhalefet şerhi koyup ‘Ret’ oyu verirken, AKP ve MHP Meclis üyelerinin oylarıyla “Oy Çokluğu” ile geçti.

Plan değişikliği sonrasında arsa üzerindeki binanın fonksiyon değişikliği sonrasında otel yapılarak faaliyetine devam edeceği belirtildi. Yalçın Yıldırım / ÖZEL HABER / www.tuzlaistanbul.com