ÖZEL Haber/Yalçın Yıldırım/www.tuzlaistanbul.com
Millet İttifak’ı CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Tuzla Adayı Salim Gürsoy ile birlikte, Şifa Mahallesinde düzenlenen mitingde binlerce kişiye hitap ederken, Tuzla seçmeni Ekrem İmamoğlu ve Salim Gürsoy’u bağrına bastı.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim ziyaretleri kapsamında Tuzla’da binlerce kişiyle bir araya geldi. Ekrem İmamoğlu’na CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, eski Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, CHP Tuzla İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla, İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı Opr. Dr. İhsan Önder Albayrak, Millet İttifak’ı meclis üyesi adaylarının yanı sıra çok sayıda CHP'li ve İYİ Partili ilçe yöneticisi eşlik etti.  

Tuzla’daki seçim çalışmalarına İçmeler Mahallesinden başlayan İmamoğlu, sırayla Aydıntepe ve Yayla Mahallesinde seçim otobüsü üzerinden hitap ettikten sonra Şifa Mahallesinde düzenlenen mitinge katılarak binlerce kişiyle bir araya geldi.

Gürsoy "Bagajımda kirlim yok ve evlatlarıma haram yedirmedim"
Şifa Mahallesinde miting alanını hınca hınç dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Adayı Salim Gürsoy, konuşmasında şunlara değindi: Seçimlere sayılı günler kaldı. Tuzla’nın geleceği için önümüzdeki 5 yıl kaderini belirleyeceksiniz. Bu kardeşiniz 25 yıldır Tuzla’da hizmet sevdasında koşan bir kardeşinizdir. 55 yaşında bir kardeşiniz olarak bu vatana millete 2 tane evlat yetiştirdim. Bagajımda hiçbir şekilde kirli birşeyim yok. Ne çocuklarımın boğazından ne de kendi boğazımdan haram lokma geçmedi geçirmedim. Benim görevim bitince gidecek bir yerim yok. Biz bu sokaklarda yaşadık ve Allah izin verirse de yaşamaya devam edeceğiz. Bu yaşıma kadar hep başım dik yaşadım bu yaşımdan sonra da dik yaşayacağım. Bu kardeşinize gönlünüzde bir yer açın. Tuzla’da 17 mahallede yaşayan bütün vatandaşlarımı seviyorum. Tuzla’nın bütün mahallelerindeki sorunları çok iyi biliyoruz. Şifa ve Mimarsinan Mahallesi 726 parselde oturan vatandaşlarımızın sorunlarını da biliyoruz. İki dönemdir tapu sorunlarınızı çözeceğim diyerek vaat edilen verilen sözlerin hiçbirisi yerine getirilmedi. Sadece sizleri oyaladılar. Bize güvenin. Büyükşehir belediye başkan adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile birlikte bu sorunları çözeceğiz. Sizlerin bütün dertlerinize derman olmaya geliyoruz”

Gürsoy “Bu seçim yerel seçimdir”

Konuşmasına devam eden Gürsoy “Bu seçim bir Cumhurbaşkanlığı seçimi bir milletvekilliği seçimi değil. Tuzla’ya belediye başkanı seçeceksiniz. Önümüzdeki beş yıl için sizlerden yetki istiyorum. Bizim derdimiz hizmet. Bizim derdimiz 2 yüz 50 bin vatandaşımızın derdiyle dertlenmek isteyen bir evladınız olarak beni kabul etmenizi istiyorum.” Dedi.  

İmamoğlu “Artık huzur istiyoruz huzur”

Şifa Mahallesinde düzenlenen mitingde binlerce kişiye hitap eden Ekrem İmamoğlu, konuşmasında: Tuzla Şifa ve Mimarsinan Mahallelerindeki esnafın ve vatandaşların yaşadıkları sorunları çok iyi biliyoruz. Nelere maruz kaldıklarını ve tapu sorunlarının kangren olduğunu da biliyoruz. Biz seçilirsek Salim Gürsoy başkanımla birlikte en kısa zamanda bu konuları istişare ederek gerekli çalışmalarımızdan sonra sizleri evinizde mutlu edecek kararlar alıp her kesimin başkanı olmaya geleceğiz. Gece gündüz durmadan çalışacak ve durmadan çalışacağız. Hiç endişe etmeyin. Hep mutlu olun. Ailenizle birlikte mutlu olacağınız günlere az kaldı. Şunu deyin ‘İstanbul’a Umut Geliyor. İstanbul’a mutluluk geliyor’ hep beraber başaracağız deyin ve evinize mutlu girin. Artık huzur istiyoruz huzur”

“Bizim İşimiz Gücümüz Derdimiz Siz Olacaksınız”

Sorunları bildiklerini ve çözüm için destek isteyen İmamoğlu, “Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na talip oldum. Ben ayrıca 5 yıldır da Beylikdüzü Belediye Başkalığı yapıyorum. Orada 25 bine yakın insanın tapusunu vermiş biriyim. Nasıl biliyor musunuz? Konuşarak. İnsanların sorunlarını çözdük. 40 yıldır tapusunu alamayanların sıkıntısını çözdük. Bizim işimiz, gücümüz ve derdimiz siz olacaksınız.”

İmamoğlu, “Hep beraber, hepinizin yüzünde gülücük, moral, insanlara umut tazeleyen bir tavırla çalışmanızı istiyorum. Çünkü toplumun en fazla ihtiyaç duyduğu şey huzur ve güvenli ortam. Sizlerden istirhamım, önce vatandaşı dinleyip vatandaşın ne demek istediğini anlayın, sonra çözümlerimizi ve projelerimizi toplumla paylaşın. İnsanlar nutuk atanlardan usandı. İnsanlar yönetenlerden usandı. Yönetici dediğin tevazu içinde olacak, kibirden uzak olacak ve topluma sıcaklığıyla yaklaşan kişiler olacak. Biz bunun temsilcisiyiz. İstanbul'un her noktasına sevgiyi, huzuru ve mutluluğu getirmek için yola çıktık. Göreceksiniz tüm İstanbul bizi tanıdıkça çok sevecek. Sizler sayesinde İstanbul'un her noktasına erişeceğiz. Bizim bu yolculuğumuza yol arkadaşlığı yapan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum ve başarılar diliyorum” diye konuştu.
Tuzlalılardan önümüzdeki 5 yıl için destek isteyen Ekrem İmamoğlu, Tuzla adayı Salim Gürsoy ile birlikte vatandaşlara karanfil atarak sevgi gösterilerinde bulundu. İmamoğlu daha sonra miting alanından ayrılarak Pendik’teki programa geçti.