İstanbul gibi büyük metropollerde ulaşım sorununun çözümü noktasında, taksici esnafının sorunlarının çözümü noktasında bilgi alışverişinde bulunduk diyen, İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı Opr. Dr. İhsan Önder Albayrak, edinilen bilgiler ışığında “Taksici esnafının, sigorta şirketlerinden Kasko ve araç sigortaları için yeni bir düzenlemeye gitmelerini, indirim ve erteleme talep ederek, devletten de SGK ve BAĞ-KUR primlerini ertelemesini istiyorlar” dedi.

Pandemi nedeniyle maddi manevi zor günler yaşayan taksici esnafını taksi duraklarında ziyaret ederek sorunlarını dinledik” diyen, İYİ Parti Tuzla İlçe Başkanı İhsan Önder Albayrak, ziyaretler kapsamında şu ifadeleri kullandı: “Genellikle turist avına çıkan, kentin genelinde ise kısa mesafede müşteri almak istemeyen taksiciler, İstanbullunun çilesi oldu. İBB’ye ve Partimize her gün yüzlerce şikâyet yağıyor. Vatandaşlar, taksicilerle ilgili yaşadıkları sorunları sosyal medyada paylaşıp çare arıyor. Sorunlar her geçen gün katlanarak artıyor.”

“Günlük yevmiyelerini alamaz hale gelmişler” 

Sözlerine devam eden Albayrak, “Taksici Esnafımız gerçekten zor durumda. Evlerimize eskisi gibi aş götüremiyoruz. BAĞ-KUR’umuzu, vergilerimizi, sigortalarımızı ödeyemiyoruz. Zaten benzin, mazot çok pahalı ve depo doldurmak eskilerde kaldı. Kaskomuzu doğru dürüst yaptıramıyoruz. En düşük Kasko 10 bin-15 bin TL. Günlük yevmiyemizi bile bazen alamıyoruz. Son günlerde yaşanan turist avcısı meslektaşlarına yönelikte “Bazı meslektaşlarının yaptıklarından dolayı da herkesi aynı kefeye koyulmaması ve taksiciliği kötülememek gerektiğini belirtiyorlar” dedi. 


www.tuzlaistanbul.com / Haber Merkezi