“Bir Gazetede Hesaplaşacağız Diye Haber
Yaptırdıktan 3 Gün Sonra Vuruldum!”

“Aradan 16 Yıl Geçti Şimdi Ben De
Diyorumki Halis Karataş Hesaplaşacağız!”

Türiye’nin en çok yarış kazanan ünlü jokeyi Halis Karataş’ın eski eniştesi Ahmet Akbulut,geçtiğimiz hafta İstanbul’da Terör Suçları Soruşturma Bürosu’na ifade vermişti. Akbulut ifadesinde,ünlü jokey Halis Karataş’ı suçlamış ve kendisini vurdurduğunu iddia etmişti.Yine Akbulut ifadesinin devamında, Halis Karataş’ın firari eski futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem ile samimi arkadaş olduğunu söyleyerek,cezadan FETÖ’nün kurtardığını,ayrıca organize suç örgütü lideri Sedat Şahin tarafından da korunduğunu öne sürmüştü.

Vurulan Eski Enişte Ahmet Akbulut Süperhaber’e Konuştu! 

Halen İzmir’de yaşadığını belirten Ahmet Akbulut, eski eşinin kardeşi olan jokey Halis Karataş hakkındaki suçlamalarını devam ediyor. SüperHaber’e konuşan Ahmet Akbulut,”Benim çektiğimi bir ben bilirim, bir de Allah bilir. Yıllardan beri, ayağım kesilmesin diye uğraşıyorum. Beni zehirli mermi ile vurmuşlar. Ayağım, aradan 16 yıl geçmesine rağmen, zaman zaman kararıyor. Acılara ve ağrılara dayanamıyorum. Beni hem vurdurdular, hem eşimden ayırdılar, hem de işsiz bıraktılar. Oğlumu adeta bana düşman hale getirdiler. Yıllarca konuşamadım ve göremedim. Yaşamıma devam edebilmek için, mecburen şehir değiştirdim. Hala can güvenliğim tehlikede.” dedi.

 “Bir Gazetede Hesaplaşacağız Diye Haber Yaptırdıktan 3 Gün Sonra Vuruldum!” 

Ahmet Akbulut, kendisinin vurulmadan önce, bir gazetede haber yaptırılarak açık açık mesaj verildiğini belirtti. Akbulut SüperHaber’e yaptığı açıklamasında,”Halis Karataş’a at yarışlarında şike ile ilgili kendisinin adının geçtiğini söyledikten  sonra, aramız bozulmuştu. Eşim ile de aramız bozulmuştu. Ben de TGRT’de İnci Ertuğrul’un programında, o zaman 8 yaşında olan oğlum Mert için çıktım ve ”Oğlum annesini görmek istiyor. Annesi de Halis Karataş’ın korkusundan oğlunu göremiyor.” diye  canlı yayında konuştum. O zaman Halis Karataş TGRT’nin programını, mafyanın adamları ile tehdit etmiş. Programın sunucusu İnci Ertuğrul hanım ”çok tehdit var. Dikkat et. Seni haftaya tekrar konuk olarak alacağım ” dedi. Beni program çıkışı da tehdit ettiler. Bundan bir gün sonra,

Fanatik Gazetesi’nde Halis Karataş’ın ağzından yazılan ”HESAPLAŞACAĞIZ” şeklinde haber yapıldı. Bu haberden 3 gün sonra da, silahlı saldırıda yaralandım.” şeklinde konuştu.

“Aradan 16 Yıl Geçti Şimdi Ben De Diyorumki Halis Karataş Hesaplaşacağız!”

Başına gelenleri unutamadığını ve yaşamının alt üst olduğunu ifade eden Ahmet Akbulut, konuşmasının devamında ”Şimdi aradan 16 sene geçti. Şimdi de ben de büyük harflerle yazarak diyorum ki, HALİS KARATAŞ,SENİNLE HUKUK ÖNÜNDE HESAPLAŞMA VAKTİM GELDİ.HALİS KARATAŞ HESAPLAŞACAĞIZ.” şeklinde ifade kullandı.

Savcı İddialar İçin İfadesini Halis Karataş’ın Alacak!

Öteyandan, Ahmet Akbulut’un önce CİMER’e yaptığı ihbar, ardından da Çağlayan Adliyesi Terör Suçları Soruşturma Bürosu savcılığına verdiği ifadeler sonrasında, savcılığın hareket geçtiği öğrenildi. Alınan bilgilere göre, savcılık, Akbulut’un iddiaları üzerine, ifadesinde adı geçen jokey Halis Karataş ile Sedat Şahin’in ifadelerini alacağı belirtildi. 

Mevlüt Yüksel / ÖZEL HABER / Süperhaber