Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Sandık Sorumluları Eğitim toplantısı dün akşam saatlerinde Tuzla Belediyesi Nikah ve Kültür Merkezinde gerçekleşti. 

Toplantıya Yeniden Refah Partisi Seçim ve Hukuk İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Politikalardan Sorumlu Ahmet Fatih Hatunoğlu, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kazım Gerçik, Genel Merkez Sandık Sorumlusu Erhan Erdoğan, Tuzla İlçe Başkanı Mustafa Kıran, Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt, Genel Merkez İl sandık sorumluları Mustafa Mert, İbrahim Gökay, Serdar Sabuncu ve ilçe yönetim kurul üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını ve sunumu Mustafa Mert’in yaptığı eğitim toplantısı Kuran tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Genel Merkez Sandık Sorumlusu Erhan Erdoğan, Tuzla İlçe Teşkilatının Tuzla’da 523 sandıkta görev alacak sandık müşahitlerini belirlendiğini sorumluların atandığını belirterek, Sandık Baş müşahitlerimiz atanmıştır. Artık Tuzla’da iktidar olma zamanıdır. Yeniden Refah Partisi Allah izin verirse seçimde iktidar olacak” dedi.

Mehmet Aşıla “Her an seçim olacak gibi hazırlanıyoruz”

Toplantıda kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla, şu ifadeleri kullandı:
“Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Adil temeller üzerine kurulmuş, her an erken seçim olacakmış gibi teşkilat çalışmalarını tamamlayıp, sandık kurullarını oluşturduk. Bileğinin hakkıyla seçimlere girme hakkı kazanan Yeniden Refah Partimiz yine bileğinin hakkıyla seçimleri kazanacak güce sahiptir.”

“81 il ve 922 ilçede kuruluşunu gerçekleştirip il ve ilçelerde kongresini tamamlamıştır. Siyasette 24 saat bile çok uzundur, dolayısıyla her an erken seçim olacakmış gibi teşkilat çalışmalarını tamamlayıp, sandık kurullarını oluşturma çalışmalarına da çok hızlı bir şekilde başlamış bulunuyoruz. Seçimlerde yaklaşık 200 bin sandıkta 60 milyon seçmen oy kullanacaktır. Dolayısıyla sandık kurullarında görev alacak olan yaklaşık 200 bin baş müşahit ve 800 bin müşahitin belirlenmesi için başlattığımız çalışmalar meyvelerini vermeye başlamış olup, sandıkların üçte birinden fazla görevlilerimiz tamamlanma noktasına gelmiştir. Üye sayımız mevcut üye kayıt formlarıyla da 250 bine yaklaşmıştır. Bu tempoyla gittiğimiz takdirde çok kısa sürede tüm sandık kurullarımızın eksiksiz olarak tamamlanacağı görülmektedir. Halkımız büyük bir umut ve özlemle Millî Görüş iktidarını beklemektedir. Millî Görüş’ün tek temsilcisi ise Dr. Fatih Erbakan liderliğinde ki Yeniden Refah Partisidir. Önce Ahlak ve Maneviyat, Yönetimde Adalet, Bölüşümde Adalet olmazsa olmaz ilkemizdir. Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Adil temeller üzerine kurulmuş Yeni Bir Dünya’yı kurmak boynumuzun borcudur. Rabbim yeniden başlayanların yardımcısıdır” diyerek sözlerini tamamladı.