İstanbul’un farklı ilçelerinde çeşitli faaliyetlerde bulunan Yeniden Refah Partisi Teşkilatlarının etkinlikleri kapsamında faal olmayan ilçeler arasında Tuzla’nın olması dikkatlerden kaçmadı.
Ulaşmaya çalıştığımız ilçe yöneticileri de, ilçe başkanının olmadığını doğrularken, ilçe başkanlık koltuğunun da uzun zamandır boş olduğu, sorumluluğun ise İstanbul İl Başkanlığında olduğu öğrenildi.     

Fatih Erbakan ne demişti? 

2018 yılında kurulan ve yapılan kongrede Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı olan Fatih Erbakan, şunlara değinmişti: Erbakan “Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir” diyen Erbakan’ın, uzun zamandır Tuzla İlçesine temsilci atayamaması manidar olarak nitelendiriliyor.

“Kısa zamanda atamayı düşünüyoruz”
Telefonla ulaşmaya çalıştığımız Yeniden Refah Partisi İstanbul il başkanlığında bir yetkili “Evet ilçe başkanımız yok ama başkan yardımcımız var. En kısa zamanda ilçe başkanımızı belirleyip atayacağız” dedi. 

ÖZEL HABER / Yalçın Yıldırım / www.tuzlaistanbul.com