yytuzlaistanbul @ gmail.com

AK Parti Genel Başkanı ve Sayın Cumhurbaşkanı, İstanbul’da 22 ilçe başkanının üzerini çizerek önceki gün görevden almıştı.

Görevden alınanlar arasında AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sayın Suat Durak’ta bulunuyor...

AK Parti Tuzla’da, istifalar ve olaylar sonrasında huzursuzluklar boy göstermiş, Tuzla siyasetinde ve kamuoyuna da büyük yankılar uyandırmıştı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Bayram Şenocak, görevden alınan ilçe başkanlarını ziyaret ederek, yapılacak olan ilçe başkanlığı kongresindeki adayı belirleyecek.

Şimdi bütün gözler, AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı olağan kongresi öncesi, ilçe başkanlık koltuğuna oturacak olan o kişi de…   

Tuzla siyasetinde ve AK Parti Tuzla kulislerinde konuşulan o isimler arasında:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın, siyasi danışmanı, eski AK Parti Tuzla İlçe Teşkilat Başkanı Murat Ergenç,

AK Parti Tuzla eski Kadın Kolları Başkanı ve Tuzla Belediye Başkan yardımcılığı görevinde bulunan Derya Bacacı,

AK Parti Tuzla eski ilçe Başkanı ve Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerinde Tuzla Belediye Başkan Aday adayı olan Sayın Avukat Mustafa Ataş,

Tuzla Sanayici ve İş Adamları Derneği (TUZSİAD) Yönetim Kurul Başkanı İş İnsanı Sayın Erkan Atagün,

Ağrı Kültür Dernekleri Federasyonu Marmara Bölge Başkanı İş insanı Sayın Mehmet Uşen,

Tuzla Belediyesi Eski Belediye Meclis Üyesi ve Hukuk Komisyonu Başkanı Sayın Avukat Salih Çevik,

AK Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi, eski Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Çabuk’un ismi de kulislerde konuşulan isimler…”  

“Murat Ergenç ismi ön planda!”

Tuzla Belediyesi eski Belediye Başkanı Mehmet Demirci, döneminde Tuzla Belediyesinde görev yaptı. Başkan Yazıcı’nın başkanlık döneminde belediyeden gönderildi. AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığında çeşitli birimlerde görev aldı. Partide Teşkilat Başkanlığı görevinde de bulunan Murat Ergenç, Tuzla’da kurduğu İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasıyla çalışmalarına devam etti.

Son olarak Kıbrıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) adayı Ersin Tatar’ın, tanıtım ve medya işlerini üstlendiği yazılmıştı. 

“Avukat Mustafa Ataş”

AK Parti Tuzla’nın eski İlçe Başkanı Avukat Mustafa Ataş’ın, ismi kulislerde yine gündemini koruyor.

Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı olan Mustafa Ataş, aday gösterilmemiş, geçtiğimiz aylarda da Tuzla’da avukatlık bürosu açmıştı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın, yeni açtıkları avukatlık bürosunu ziyareti sonrası, birçok siyasetçi ile bir araya gelen Mustafa Ataş’ın, sosyal medya paylaşımları gündemi değiştirmişti.

Mustafa Ataş için “Arkadaşım ve dostum” dediği AK Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Bayram Şenocak, kendisine görev verir mi? Bekleyip göreceğiz.

“eski başkan yardımcısı Derya Bacacı”

AK Parti’de Kadın Kolları Başkanlığı görevinin yanı sıra, İBB ve Tuzla Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Başkan Yazıcı, tarafından 2018 yılında, yerel seçimlere bir yıl kala Tuzla Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti. 2019 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den Tuzla Belediye Meclis üyesi aday adayı olmuş, listelerinde yerini alamamıştı.

“eski başkan yardımcısı Ahmet Çabuk”

AK Parti Tuzla’da ve Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevlerinde uzun süre bulundu. Tuzlaspor Kulüp başkanlığının yanı sıra, 3 dönem ilçe, 2 dönem İBB meclis üyeliği, meclis başkanlığı, imar ve bütçe komisyon başkanlıkları, kurucu ilçe yönetim kurul üyeliği görevlerini yaptı.

Mart 2019 Tarihinde yapılan yerel seçimlerde Tuzla Belediye Meclis Üyeliği listelerinde oluşan kriz sonrasında, listelerden çıkartılmış ve aday gösterilmemişti.

Yapılan uzun kulisler sonrasında son dakika olarak Cumhur İttifak’ı Listesinde MHP’li bir ismin listeden çekilmesi sonrasında, Sayın Ahmet Çabuk, Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi olarak 18’inci sıradan girerek yapılan yerel seçimlerinde meclis üyesi olmuştu.

Tuzla’da kurduğu bir firmanın işletmeciliğini yapan iş insanı Ahmet Çabuk’un, AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığında ismi geçse de, “görevden alınan ilçe başkanlarının çoğunun Karadenizli olması Sayın Ahmet Çabuk’un, adaylığını da tehlikeye soktu” diyebiliriz.

Hatırlasanız önceki gün sosyal medya hesaplarımdan bir paylaşım yapmış AK Parti Tuzla ilçe Başkanlığını toparlayacak kişiyi sizlere aktarmıştım.

AK Parti Tuzla’da yaşanan olaylar silsilesi sonrasında şimdi bütün gözler bu yükün altına girecek o isimde…

Zor günlerden geçen AK Parti ve Yöneticileri “Makbul olan kişileri mi? Yoksam “Lider ruhu olanları mı? Göreve getirecek?”  Hep beraber göreceğiz… 

Hayde Kolay Geleee