yytuzlaistanbul @ gmail.com

CHP Tuzla İlçe Başkanı Sayın Eren Ali Bingöl’e özel mektubumdur...

CHP Tuzla İlçe Başkanlık koltuğunuza oturalı aylar olmasına rağmen bu süre içerisinde “Ne şahsınızı ne de ekibinizi” Tuzlalılara tanıtabildiniz.

Göreve geldiğiniz günden bugüne kadar herhangi bir toplulukta bir araya gelemediğiniz meclis gurubunuza da sözünüzü geçiremediğinizi sağır sultan bilmektedir.

Aylardır Tuzla’da Yerel ve Ulusal basında çıkan haberlere yazılan ve çizilenlere, şahsınız dâhil, "başkan yardımcılarınız, kadın kollarınız, gençlik örgütünüz ve belediye meclis üyelerinizden" de ses çıkmamaktadır. 

Bu korkunun sebebi nedir?

Fısıltı gazetesinin haberine göre “Aile büyüklerinizin Tuzla’nın en büyük müteahhitlerinden olması, Tuzla’da olan bitenlere sessiz kalmanızın başlıca sebepleri arasında olduğu..."  

Sayın Bingöl:

Sizden önceki ilçe başkanlarının yani ağabeylerinizden bir şeyler öğrenmeniz ve artık o "kibir abidesi" duruşunuzu "tersine çevirmeniz" gerekmektedir.

Kimse de sizin "babanızın uşağı" değildir.

Sizi arayan ve görüşmek isteyen gazetecilere (Sadece Korktuğunuzdan) veremediğiniz randevuları da eklemek isterim.

yalan konuştuğunuzu ve sözünüzde de durmadığınız ” bölgedeki tüm gazetecilerin kulağında ve dudağındadır.

Zaten uzağa gitmeye gerek te yoktur.

Eski Belediye Başkan Adaylarınız ve meclis üyeleriniz şahsınız için her alanda açık açık “Yalancı Başkan” demiştir ve sizde bilmektesiniz.

Eeee büyüklerin söylediği her daim doğru olduğuna göre vardır bir bildikleri.

Sayın Bingöl:

Sosyal ve Kültürel Tesis Alanına kaçak yapıldığı iddia edilen 2 katlı bina için Tuzla belediyesi yetkililerinden henüz bir açıklama yapılmadı mesela…

Hatırlarsanız bu haberi anons etmiş sizlere de gerekçeleriyle konuyu sizlere detaylarıyla iletmiştik.

Sadece Tuzla’da yayın yaptığını iddia eden kasteci bozuntusu tarafından yayınlanmaya çalışılan bu 2 katlı binanın ruhsatı “ne zaman? Ne şekilde? ve hangi alanda verildiğini” bir nefeste öğrenmeniz, bir basın açıklamasıyla da bunu Tuzlalılara tüm çıplaklığıyla anlatmanız gerekmiyor muydu?

Tuzla Cami Mahallesinde 2265 Parsel in terki olan ve kamuya kazandırılan yaklaşık 2 bin 500 m2 Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı olan arsaya yapılan bu 2 katlı binanın faaliyetlerine (?) devam etmesini neye bağlıyorsunuz?

Mesela “Sosyal ve kültürel tesis alanına” neler yapılıyor?
 
Sergi salonu, müze, sinema, tiyatro, kütüphane, kreş, anaokulu, kurs, yurt, çocuk yuvası, yetiştirme yurdu, bakım evleri, sığınma evleri, rehabilitasyon merkezi gibi yerleri kapsar. İbadet yeri: Dini tesise ait lojman, kütüphane, yurt, gasilhane, şadırvan, tuvalet” gibi alanları kapsamıyor mu?

Hatırlar mısınız bilmem ama, “www.selamtuzla.com” isimli kaste bahsi geçen konuya ilişkin “ayrıntılarıyla dediği” ve sadece “Şahsıma hakaret eden” bir yazı kaleme almış bir şeyler yayınlaya çalışmıştı.

İddia edildiğine göre bu binaya 31.12.2019 tarihinde ruhsat verildiği iddia edilmektedir.

Sayın Eren Ali Bingöl:

CHP Tuzla’nın İlçe Başkanı ve bir Avukat olarak, "Fakir fukaranın, garip gurabanın hatta ve hatta belediye başkan adayınıza ve partinize inanarak oy vermiş veya vermemiş tüm vatandaşların hakkını koruyamadığınızı buradan söylemek istiyorum."

Tuzla Belediyesi meclis salonunda 2019 Faaliyet Raporunun içeriğini konuşmaya çalışan meclis üyelerinizin de "dışarıda konuşamadığını" buradan özellikle belirtmek istiyorum.

Göreve geldiğiniz günden bugüne kadar yüzlerce soruya muhatap olmanıza rağmen tek kelime konuşamıyor ve muhalefet yapamıyorsanız “Allah’ınızı severseniz o koltukları artık meşgul etmeyin…”

Unutmadan Sizlere şunu da belirtmek isterim.

Haftalardır Kartal Anadolu Adliyesi Koridorlarlarında "Adaleti" Arayan Başı Dik Bir Gazetecim... 

Bu köşe yazım size özeldir.

Sizi de es geçmeyeyim diyerek "Adaletin Koridorlarında" beklemekteyim...

Unutmayın ki: Adaletin Olmadığı yerde Allah'ın Rahmeti olmaz.!

Sayın Bingöl:
Cevap hakkınızı kullanmak isterseniz gazetemizin mail adresi  yytuzlaistanbul@gmail.com a iletebilirsiniz.

Hayde Kolay Geleee