İBB Başkanı İmamoğlu, Başkan Şadi Yazıcı’ya, “İnsanın Biraz Yüzü Kızarırdı Hatta Morarırdı” dedi.

Bu video 542 kere izlenmiş.10 Aralık 2022, Cumartesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla'daki KİPTAŞ anahtar teslim töreninde, Başkan Şadi Yazıcı’ya yönelik “insanın biraz yüzü kızarırdı,  hatta morarırdı” dedi.

Tuzla Meydan Evler projesinin temelinin atıldığı dönemde ‘Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın, ruhsat verilmeyeceği ve yapılamayacağı’ yönünde karalayıcı sözler sarf ettiğini anımsatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bugün bu sözlerin ve karalamaların yanlışlığı ispatlandı” dedi.

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler projesinin 2021’de temelinin atıldığını anımsatan İmamoğlu, konuşmasının devamında şunları ifade etti:

“41 BİN KİŞİ BAŞVURDU”

Biz buranın temelini burada atarken sabote edilmeye gayret edildi. Projenin uygunsuz olduğu, ruhsat verilemeyeceği gelip yine kürsüden söyleyen bir Tuzla Belediye Başkanı vardı. Yani bu ifadelerle yine devletin bir kurumunu zora sokmak. 41 bine yakın insanın başvurduğu ve bugün onlardan 149’unun yuvasına gireceği evleri, karalamak, kötülemek ve tabiri caizse insanların buraya ilgisini uzaklaştırma yönündeki girişimi tümden boşa çıkmıştır.

‘BÖYLE BİR LAFI ETMİŞ OLSAM
YÜZÜM KIZARIR HATTA MORARIRDI’

Sözlerine devam eden İmamoğlu “Üzülerek bunu hatırlatıyorum. Eğer ben böyle bir lafı etmiş olsam bugün gerçekten yüzüm kızarırdı. Hatta morarırdı diyeceğim, kızarması yetmez. Bir başkasının yüzü kızarır mı diye merak etmiyor değilim. Üzüntüyle o gün de kendisini uyarmıştım. Yanlış yapıyorsun. Biz devletin kurumuyuz. Devletin kurumu bu tür işlere tenezzül etmez. Zira biz bu kentte yüzlerce, bizden önce yapılan yanlış uygulamaları ve işleri tapusundan tutun kat irtifakına yanlış projelerden tutun protokolsüz temel atmalara varıncaya kadar işleri düzeltmiş de bir yönetimiz. Hatırlatmasında ve uyarısında yapmama rağmen bu ısrarın da devam etmişti. Ancak gördüğünüz gibi sonucuna ermiş olması ne denli bir yanlış ifadeler kullandığının ve bizi karalama girişiminde bulunduğunun da ispatı olmuş” dedi.

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

Facebook Yorumları

yazılım: habersistemim