Tuzla Belediye Meclisinde Gerginlik! Başkan Şadi Yazıcı, CHP’li Meclis Üyelerine ‘üstü kapalı’ demediğini bırakmadı…

Bu video 15727 kere izlenmiş.09 Ocak 2021, Cumartesi
https://youtu.be/XfQEoNDgimc

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Ocak ayı meclis görüşmelerinde, CHP’li meclis üyelerinin sosyal medya üzerinde yayınlanan eleştirel iddiaları gündeme getirip, sözlü önerge olarak başkanlık makamına havale etmek isteyen grup sözcüsü Hakan Tunçtürk’e demediğini bırakmadı. Tuzla Belediye Meclis görüşmelerinde çıktığı kürsüde adeta muhalefeti yerin dibine soktu. 

CHP’li meclis üyelerine üstü kapalı göndermeler yaparak demediğini bırakmayan Başkan Yazıcı,  “Dedikodu yapmayın. Elinizde bir bilgi ve belge varsa gidip mahkemeye verin. Vermezseniz adisiniz şerefsizsiniz” diyerek adeta ateş püskürdü. CHP’nin Grup Başkanı ve Grup sözcüleri söylemler karşısında meclis salonunda adeta sus pus oldular.

Pandemi nedeniyle Tuzla Belediyesi Ocak Ayı Meclis toplantısı Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezinde 7 Ocak 2021 tarihinde saat 15.30 da gerçekleşti.

2021 yılı Ocak Ay’ı toplantısının ikinci meclis oturumuna katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, muhalefet meclis üyelerinin yazılı ve sözlü önergelerine cevap verdi. CHP’li meclis üyelerinin vatandaşa doğruyu anlatmadığını iddia ettiği konuşmasında, son günlerde “CHP Tuzla’da yaşanan meclis üyesi krizine de” üstü kapalı göndermelerde bulundu.

CHP’li meclis üyesi ve Grup Sözcüsü Hakan Tunçturk’e ve Grup Başkan Vekili Düzgün Acar’ın, Başkan Yazıcı’ya yönelttiği ve iddia ettiği sorulara cevap vermesini isteyince ortam bir anda gerildi.

Muhalefet meclis üyelerinin iddia ettikleri konulara cevap veren Başkan Yazıcı, kürsüden yaptığı konuşmada şunlara değindi:

“Bakın arkadaşlar buranın bir saygınlığı var. Bu meclisinde bir saygınlığı var. Burada konuşulan kelimelerin ve özgürlüğünde bir sınırı vardır. Her duyduğunuzu burada konuşamazsınız. Sokakta duyduklarınızı buraya taşıyorsunuz. Ayıp ya. Hadi bende diyorum ki “Duyduğuma göre siz de üç beş tane adamdan rüşvet almışsınız. Bunu doğrulayın veya ispatlayın. Bu mudur yani. Bende sizinle ilgili farklı farklı ifadeler duydum ve duyuyorum. İster misiniz konuşayım mı sizinle ilgili? Şeklindeki açıklaması manidar olarak nitelendirildi.

Başkan Yazıcı ne demek istedi?

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, meclis görüşmeleri sırasında CHP'li meclis üyelerine yönelik iddialı çıkışı üzerine tek kelime dahi edemeyen CHP'nin Grup Sözcüsü Hakan Tunçtürk ve Grup Başkan Vekili Düzgün Acar, adeta sus pus oldular. Başkan Yazıcı'nın "İsterseniz hakkınızdaki iddiaları konuşalım" demesi kafalarda soru işareti bırakırken, son günlerde CHP Tuzla'da cereyan eden olaylara gönderme yapması, Tuzla’da gündemi değiştireceğe benziyor. 

İşte Başkan Yazıcı'nın CHP Tuzla Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Hakan Tunçtürk ve Grup Başkan Vekili Düzgün Acar'a yönelik yaptığı ve üstü kapalı konuştuğu o video:

 

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

Facebook Yorumları

yazılım: habersistemim