İki dönem Tuzla belediyesinde Teknik Başkan Yardımcılığını görevini sürdüren ve Başkan Yazıcı’nın ‘Prensi’ olarak ta nitelendirilen Serhan Kural’ın, hakkındaki iddialar sonrasında yerel seçimlerde listelerden çıkartılmış görevinden el çektirilmişti.

Kural: Belediye’de aktif görevde mi?

Eski başkan yardımcısı Serhan Kural “Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın, 10 yıl Teknik Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdükten sonra, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluruyla İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, tarafından 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde hakkındaki iddialar yüzünden meclis üyesi listelerinden” çıkartılmıştı.

Kural’ın “Makam aracı ve şoförü var”

Kendisine görev verilmediği halde, yerel seçimlerin üzerinden 18 ay gibi bir süre geçmesine rağmen eski başkan yardımcısı Serhan Kural’a, oda verilmesi ve belediyenin kendisine tahsis ettiği özel makam aracı ve şoförüyle gezmesi kafaları iyice karıştırıyor.

“AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak açıklama yapmalı”

Serhan Kural’ın, Tuzla belediyesindeki görevine devam ettiği iddiaları Tuzla Kamuoyunda büyük tepki toplamış, AK Parti Tuzla’da yaşanan istifalar sonrasında, ilçe başkanı Suat Durak’tan da, gerekçeli bir açıklama yapmamıştı.

Tuzla İstanbul Gazetesi olarak, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’a, kamuoyu önünde sorularımızı soruyoruz.

Sayın Suat Durak:
1.) Sayın Serhan Kural’ın Tuzla Belediyesindeki asli görevi nedir?
2.) Sayın Serhan Kural, Tuzla Belediyesi bünyesinde hangi alanda hizmet vermektedir?
3.) Tuzla Belediyesi Sayın Serhan Kural’dan hangi alanda? Ne gibi bir hizmet almaktadır?
4.) Sayın Serhan Kural, verdiği hizmet karşılığında ücret almakta mıdır?  
5.) Sayın Kural, ücret alıyor ise ne kadar ücret almaktadır? 

Kamuoyu önünde sizden cevap bekler saygılar sunarız…