admin @ admin.com

Tuzla’da neler oluyor?
Siyaset ve İş dünyası ne durumda?
Tuzla’daki siyasi partiler ve yöneticileri görevlerini yerine getiriyorlar mı?

Tuzla Belediyesinde neler oluyor? Yeni kadrosuyla ilk 1 yılını dolduran Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı başarılı mı? Seçim atmosferinde 3’üncü dönemimde “yapacağım” dediği ve açıkladığı projeleri yerine getirebilecek mi?

Başkan Yazıcı’nın ‘yeni kurmayları’Atananlar ve Seçilenler’ koltuklarını koruyabilecek mi.? Vs şeklindeki sorularımızın ve okurlarımızdan gelen soruları yine bu sayfalardan yayınlayarak en doğru ve tarafsız haberlerle siz okuyucularımızla buluşturacağız…

Yerel ve Genel olarak siyasette 2020 yılı siyasi partilerde kongre yılı olacağı, kesin diyebiliriz. Hatta siyasi arenada olan bütün partilerin il veya ilçe kongrelerinde farklı bir tablo ile karşılaşacağımızı şimdiden söyleyebilirim.

Mesela Tuzlalılar, “Yeni kurulan Gelecek Partisi’nin Tuzla’daki kurucuları kimin olacağını” merak ediyor!... Şimdilik askıda bekliyor diyebiliriz…

Sayın Ali Babacan’ın kuracağı iddia edilen partinin de 17 Ocak’ta kurulması beklenirken, Tuzla’da nasıl bir şekil alacağı? Merak konusu olmaya devam ederken, Tuzla siyasetine nasıl katkı sağlayacaklar bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim! Ülkemizde ‘siyasetin yeniden şekilleneceğinin sinyalleri’ artarak gelirken, Tuzla’da da ezberlenmiş klişeler üzerinden amigoluk yapmayı “siyaset” sanıyorsanız inanın artık ‘yanılıyorsunuz’ demektir.

Tuzla’da siyasi parti kongreleri hız kazandı diyebiliriz. CHP Tuzla İlçe Örgütü 12 Ocak’ta İdris Güllüce Kültür Merkezinde yapılan 12’inci olağan ilçe kongresinde sandık başına giderek ilçe başkanını seçti.

Mevcut ilçe başkanı Sayın Hasan Uzunyayla’nın, ilçe başkanlık adaylığından çekilmesi üzerine tek aday ve tek liste olarak gidilen ilçe kongresinde 417 delegeden 316’sı sandık başına gelerek oy kullandı. 4 oy ’un geçersiz sayıldığı kongrede, CHP Tuzla’nın yeni ilçe başkanı Avukat Eren Ali Bingöl oldu.

CHP Tuzla İlçe Başkanı Sayın Hasan Uzunyayla’nın bilgi, birikimi ve tecrübesiyle kendini ispatlamış bir siyasetçi olduğunu her kesim bilmektedir. Yeni seçilen Sayın Eren Ali Bingöl’ün Sayın eski ilçe başkanı Hasan Uzunyayla’nın büyük nezaket göstererek adaylıktan çekilmesine rağmen her ne olursa olsun “İl delegesi yazmayan” yeni seçilen yönetimin büyük bir vefasızlık örneği gösterdi de diyebiliriz. .

Her ne olursa olsun Sayın Hasan Uzunyayla’ya büyük ayıp edilmiştir. Bu partiye maddi manevi 30 yılını vermiş bir birey olarak, İl delegesi olmasını hak edecek hiç mi bir şey yapmadı? Bu şekilde siyasi baskılarla siyaseten kaybedilmesi ve küstürülmesi gerçekten de CHP için büyük kayıp olacaktır…

CHP Tuzla İlçe Başkanı seçilen Sayın Eren Ali Bingöl'e başarılar dilerken, Hiç ummadığı kadar büyük bir "sorumluluk altına da girdi" diyebiliriz. Kongre ile ilgili analizlerimi sizlerle yakında paylaşacağım.  

MHP Tuzla İlçe Başkanlığı da sessiz sedasız ilçe kongresine hazırlanıyor diyebiliriz. MHP Tuzla’daki son dakika istifa haberini manşetine taşıyan Tuzla İstanbul Gazetesi’nin haberinden sonra istifalar sonrası Tuzla’da gündemi epeyce meşgul edeceğe benziyor.

MHP Tuzla İlçe Başkanı Sayın Erdem Doğruer ile MHP Tuzla’daki istifalar ve ‘Siyasi Gündemi’ değerlendirildiğimiz görüşmede “Teşkilat Başkanı Sayın Aslan Ali Baş ve MHP Kadın Kolları Başkanı Sayın Demet Gültürk” ün istifalarının nedenini öğrenmeye çalıştık.

Sayın MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer “İstifa ettikleri doğrudur. Daha doğrusu ben görevden aldım. Şu anda görevlerini yürütmüyorlar. Arkadaşlarımızla ilgili şu an bir açıklama yapmam doğru değil. Onlar size mutlaka bir açıklama yapacaktır” Şeklindeki açıklamasından sonra:
Başkan Doğruer “Genel merkezimizin aldığı kararlar başımızın üstündedir. Ocak ayının sonuna kadar kongre tarihinin verilmesini bekliyoruz. Mevcut MHP Tuzla İlçe Başkanı olarak kongrede adayım ve kazanmak içinde elimden gelen bütün gayreti göstereceğim” dedi…

Fısıltı gazetesinin haberine göre “MHP Tuzla Teşkilat Başkanı Sayın Aslan Ali Baş’ın MHP Tuzla ilçe başkan adayı olduğunu belirterek istifa ettiği, MHP Tuzla Kadın Kolları Başkanı Sayın Demet Gültürk hanımın da, yapılacak olan ilçe başkanlık kongresinde eğer aday olursa istifa eden Teşkilat Başkanı Aslan Ali Baş’a destek vereceğini açıklayarak istifa ettiği” bilgisidir...

Yine fısıltı gazetesinin haberine göre MHP Tuzla’da ilçe başkanlık kongresinde aday olmak için “iddialı bir ismin de” çalışmalarını hızlandırdığı haberi ‘manşetlerde’ yerini almak üzere!

İYİ Parti Tuzla’da bir kıpırdanma ve İYİ’leşmeler gözlemleniyor. (!) İlçe başkanlığı kongreye hazırlanıyor. İlçe Başkanı Sayın İhsan Önder Albayrak’ın ilçe kongresinde aday olup olmayacağını bilemem emme fısıltı gazetesinin haberine göre “Eski İlçe Başkanı Sayın Recep Karaot’un yeniden ilçe başkan adayı olacağı bilgisi “manşetlerde yerini almak” üzere… 

AK Parti Tuzla’da Sayın İlçe Başkanı Suat Durak’ın şu sıralar koltuk kaygısı olduğunu düşünmüyorum.

Asıl büyük sorununun “Yeni kurulan ve kurulması planlanan partiler” olduğunu düşünüyorum.

Şu sıralar teşkilatı farklı yönlendirerek ‘kaçak olmasını’ önlemek adına “Katıldığı programlar dışında ev ev dolaşarak üyelik çalışmalarına katılması” takdire şayan olsa da, teşkilatı ‘firesiz’ toparlamaya çalışan ilçe başkanı Sayın Suat Durak’ın, parti içerisindeki siyasetinin “Belirleyici ve Net” olmadığını düşünüyorum.

AK Parti Tuzla Teşkilatı en yakın bir zamanda büyük bir organizasyon düzenleyip “Birlik ve beraberlik mesajları vermezse” iddia ediyorum ‘Fire’nin kralını yaşayacak…

Yeni partiler de geliyor ki “şenlenecek siyaset”…

Şunu bilin ki: Gazetemizin manşetine taşıdığı özel haberleri yaparken ‘Nefsimize pay’ çıkartmıyoruz?
Gazetecilik mesleğinin gerekliliğini yapmaya çalışan bir kardeşiniz olarak “Adaletin bir gün herkese lazım olacağını’ söyleyerek dilimiz döndüğünce bu sayfalardan gerçekleri siz okuyucularımıza aktarmaya çalışacağız…

Hayde kolay geleee