AK Partili Tuzla Belediye Başkan Dr. Şadi Yazıcı’nın Prensi olarak da nitelendirilen, 2 dönemdir Tuzla Belediyesi Teknik Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Serhan Kural’ın istifasının alınması ve meclis üyesi listesinden geri çekilmesi Tuzla siyasetinde bomba etkisi yarattı. Edinilen bilgilere göre başka istifalarında gelebileceği iddialar arasında.

ÖZEL HABER/ Yalçın Yıldırım/www.tuzlaistanbul.com

Cumhur İttifak’ı kapsamında AK Parti Tuzla ilçe başkanlığının, hazırladığı ve ilçe seçim kuruluna teslim ettiği meclis üyesi listesi ve kontenjan adaylarına tepkiler gün geçtikte artıyor. Dün akşam saatlerinde Başkan Yazıcı’nın kontenjan adayı olarak 1. Sırada yer alan Serhan Kural’ın istifa ettirilmesi adeta Tuzla gündemine bomba gibi düştü.

Listelere fetö operasyonu mu?
FETÖ/PDY kapsamında başlatılan kamu kurum ve kuruluşlardaki operasyonlar ilçelerde de devam ediyor. FETÖ terör örgütü yapılanmasına ağır darbe vurulması,seçim kurullarında teslim edilen listelerdeki isimlerinde tartışmaya açılmasına sebep oluyor. Yapılan operasyonların FETÖ yapılanmasına darbe vurulması olarak nitelendiriliyor.

Listeler sil baştan mı yapılacak?
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli idareler seçimlerine az bir süre kaldı. AK Parti tarafından Tuzla’da hazırlanan Cumhur İttifak’ı meclis üyesi aday listelerine itirazlar devam ederken, listedeki birçok ismin parti tüzel yapısına aykırı olduğu iddialar arasında.Tuzla’da Cumhur İttifak’ı listesinde yer alan birçok ismin geri çekileceği ve listenin sil baştan yeniden yapılması bekleniyor.

Kural’ın yerine kim gelecek?
Dün akşam saatlerinde Tuzla Belediye Başkanı ve Cumhur İttifak adayı Dr. Şadi Yazıcı’nın Prensi ve kara kutusu olarak nitelendirilen Serhan Kural’ın istifasının alınmasının ardından, boşalan kontenjan sırasına kimlerin yerleştirileceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Demir mi? Varlıbaş mı? yoksa?
Serhan Kural’ın istifasının ardından boşalan kontenjan 1’e konuşulan isimler arasında, Tuzlalı iş adamlarından Güven Kepçe’nin sahibi 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Tuzla Belediyesi eski meclis üyesi İnşaat Mühendisi Nurettin Varlıbaş, AK Parti Tuzla eski yöneticilerinden Avukat Güven Yiğit’in ismi, kontenjan listesinin en güçlü isimlerinden olduğu bilgilerine ulaşırken, Diğer yandan Tuzla Belediyesi Grup Başkan Vekili Mehmet Kinsiz’in ve AK Parti Tuzla eski Teşkilat Başkanı Murat Ergenç’inde kontenjan 1’e meclis üyesi listesine girmek için büyük çabalar sarf ettiği öğrenildi.   

Listedeki diğer kontenjan adaya büyük tepki…

Tuzla Belediye Başkanı ve Cumhur İttifak’ı adayı Başkan Yazıcı’nın kontenjan 4’te yer alan diğer bir isim ise (TUMİDER)Tuzla Müteahhit ve İş Adamlar Derneği kurucularından Cihan Sevilmiş…

AK Parti Tuzla’da meclis üyelik listelerine tepkiler çığ gibi büyürken, diğer bir yandan ise Başkan Yazıcı’nın kontenjan adayı olan Aydınlı Mahallesinde sahibi olduğu Sevilmiş İnşaat’ın sahiplerinden Cihan Sevilmiş’in sosyal medya hesaplarından ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içerikli yapmış olduğu paylaşımları ve gezi olaylarında’ ön saflarda yer aldığı iddiaları…
Bilindiği gibi FETÖ/PDY terör örgütü listesinde yer aldığı iddia edilerek Tuzla’daki birçok adrese ve yapılanmalara operasyonlar düzenlenmiş, aralarında dernek yöneticilerinin de olduğu birçok kişi yapılan bu soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevlerine gönderilmişti.

Tuzla Belediyesi Cem Evleri Projelerinin kalfası ve müteahhidi olduğu iddia edilen Cihan Sevilmiş’in, fetö/Pyd kapsamından Tuzla’da faaliyet gösteren bir derneğin kurucularından olması, yapılan bu operasyonlar sonucunda dernek yöneticilerin bazılarının gözaltına alındığı ve soruşturma kapsamında derneğin faaliyetlerine son verilerek kapatıldığı öğrenildi.

Sevilmiş’e Partililerden büyük tepkiler yağıyor… İstifa etsin!
Tuzla’da Cumhur İttifak’ı listesinde kontenjan 4’te ismi açıklanan Cihan Sevilmiş’e sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretler içeren paylaşımlar yaptığı dikkat çeken Cihan Sevilmiş’in, Almanya’nın Köln şehrinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Karşıtlarının’ yaptıkları eylemlerin paylaşımlarını yaptığı ortaya çıktı.
Cihan Sevilmiş’in istifa etmemesi halinde Aydınlı Mahallesinden AK Parti’ye oy çıkmaması için çalışacak binlerce partili olduğu gelen bilgiler arasında.

Sevilmiş: Ben istemedim zorla yazıldım…
Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar yüzünden AK partililerin tepkisiyle karşılaşan Cihan Sevilmiş’in yakın çevresine ve arkadaşlarına “Ben bu kontenjanı ve sıralamayı asla istemedim. Hatta meclis üyesi olmakta istemedim. Başkan Şadi Yazıcı, kaç kez beni telefonla aradı ve listeye onun zoruyla yazıldım” şeklinde konuştuğu iddia edilmesi kafaları iyice karıştırdı.

Ülkücü camiada büyük rahatsızlık!
AK Partili Tuzla Belediye Başkanı ve aynı zamanda Cumhur İttifak’ı Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı’nın listesine itirazlar devam ederken, Serhan Kural’ın meclis üyesi listesinden istifasından sonra gözler hakkında bu kadar iddialar olan Cihan Sevilmiş’e çevrildi. Sevilmiş’in istifa edip etmeyeceği ve parti organlarının bu konuda nasıl bir çalışma yapacakları ise merak konusu olmaya devam ediyor.

AK Partililer kızgın!
AK Parti ve MHP’nin Cumhur ittifak’ın da bir araya gelmesinin ardından seçim kuruluna verilen meclis üyesi listelerine itirazlar devam ediyor. Sıralamalara ve İttifak’a uygun bir listenin millete dikta edildiğini beyan eden partililer sıralamalardaki adaletsizliklere dikkat çektiler.
Partili partisiz meclis üyesi aday adayları olmak üzere binlerce kişinin sosyal medya hesaplarından adeta sitem dolu sözler paylaşması dikkatlerden kaçmazken, özellikle sıralamalardaki “adaletsizlikten” bahsederek “sıralamalara bir bakar mısınız.? Tek tek kimlerin yazıldığı bellidir. Hatta bir Kuryemiz eksik, onu bile listeye yazmışlar. Bu kurye ne iş yapar ki? Listeye girebiliyor. Hatta bu partiye maddi manevi ilk günden bugüne kadar hizmet etmiş ve ülkesine bağlı vatansever milliyetçi insanlar dururken, neden? Terör sevicileri ve destekçileri listenin en başına girer onu aklımız almıyor” şeklindeki açıklamalarından sonra, AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı ve MHP Tuzla ilçe Başkanlığı’nın Cumhur İttifak’ında bir araya gelmesi, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere giderken, nasıl bir önlem alınacağı merak konusu olmaya devam ediyor...