Tuzla Belediyesi eski Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Ahmet Çabuk, döneminde sorumlu olduğu İnsan Kaynakları departmanından, eski teşkilat başkanının firmasından doğrudan teminlerle aylarca hizmet alımı yaptığı ve defalarca fatura kestirdiği iddiaları Tuzla gündemine bomba gibi düştü.

“Ergenç ve Çabuk ilçe temayülünde ilk üç isim arasında”

AK Parti’de yaklaşan ilçe başkanlık kongresinde AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ın, yerine gelecek olan isimler arasında yer alan eski ilçe başkanı ve meclis üyesi Ahmet Çabuk’un, başkan yardımcılığı süresinde kendisine bağlı olan İnsan Kaynakları departmanının, eski Teşkilat Başkanı ve AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Aday adayı Murat Ergenç’in, sahibi olduğu firmasından defalarca hizmet alımı yapması etik tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.

Her ay 16 bin TL
AK Parti Tuzla eski Teşkilat Başkanı Murat Ergenç’in, parti içerisinde huzursuzluklara neden olmasına rağmen sahibi olduğu Eylül İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasının, belediyeden her ay düzenli fatura kesip hizmet aldı.

Belediye mi? Teşkilat mı?
Her ay 16 bin 351 TL. Fatura kestiği Tuzla Belediyesi yaklaşık 98 bin tl ye yakın ödeme yapmış. Firmaya yapılan ödemelerde o gün ki dolar kuru ise 2.800 TL. Civarında. Bakalım Tuzla’da aday teşkilatın mı? Yoksa belediyenin mi olacak? Hep birlikte göreceğiz.

Yalçın Yıldırım / ÖZEL HABER / www.tuzlaistanbul.com