CHP adına Performans sunumunu Başkan Yardımcısı Oktay Aksu yaptı. Bütçe sunumu ise Meclis Üyesi Yusuf Altay yaptı.

Sunumların ardından muhalefet partileri Grup Başkanvekilleri, Bütçe ve Performans ile ilgili görüş ve eleştirilerini dile getirdi.
Konuşmaların ardından yapılan oylamada 2024 yılı bütçesi 3 Milyar,536 Milyon Tl olarak birliğiyle kabul edildi.

BAŞKAN YÜKSEL “BÜTÇEYİ HAKKANİYETLİ KULLANACAĞIMIZDAN ŞÜPHENİZ OLMASIN”

Oylama sonrası konuşan Belediye Başkan Gökhan Yüksel “ Burada yapılan eleştirilerin alındığını bilin. Yerel yönetimlerin bütçeden aldığı payın yeniden gözden geçirilmesini diliyoruz. Malumunuz sohbetin ve konuşmaların ana gündemi maliyetler, hayat pahalılığı ve enflasyon. Toplumun her kesiminde en hızlı ulaşılan kurumlar yerel yönetimler. Bizler de bu taleplere çözüm üretmek zorundayız.
 
Gün geçtikçe artan taleplerle, sınırsız taleplerle sınırlı bütçe ile hizmet etmek zorunda kalıyoruz. Bizler ne kadar tasarruf etmeye gayret etsek de sabit giderlerin bile sürekli artmasından kaynaklı giderlerimiz çok yüksek. Geçtiğimiz ay istişare ettiğimiz konularda bile bu ay örtüşmeyen veriler, rakamlar ortaya çıkıyor. Her noktada oluşan kıt imkanlarla, sizlerin de takdiri ile onaylanan bütçeyi hakkaniyetli bir şekilde kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Hepinize teşekkür ediyorum"