Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde Tuzla Belediye meclis üyesi olarak seçilen, daha sonra yapılan istişareler sonrasında Meclis başkanlığı görevini sürdüren Murat Kant, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanarak görevine başladı.

29 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi listesinde 3’üncü sırada yer alan Kamu yönetimi üçüncü sınıf öğrencisi Murat Kant, önceki gün akşam saatlerinde Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Tuzla Belediye Meclis Başkanlığı görevini sürdüren Kant, İBB Meclis üyeliği görevini de sürdürmektedir. Murat Kant Kimdir? İşte detaylar…

Murat Kant Kimdir?
Eylül 1978 Kasımpaşa Doğumlu olan Kant, aslen Trabzonlu. 1983 yılından itibaren Tuzla’da ikamet eden Murat Kant, Denizcilik ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın da sahibi olan Kant, sırasıyla AK Parti Tuzla Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Ana kademe yönetim kurul üyeliği, Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe teşkilat başkanlığı, Tuzla Belediye Meclis Üyeliği (Hukuk Komisyon üyesi ve komisyon başkanlığı) 2 dönem encümen üyeliği başkan vekilliği ve 2 dönem denetim kurul başkanlığı yapmıştır. Tuzla Trabzonlular Platform başkanlığı Trabzon Çarşıbaşı Dernek Başkanlığının görevlerinide yerine getiren Kant, evli ve 3 kız babasıdır.