MHP İstanbul İl başkanı Birol Gür Tuzla’nın sorunlarını sıraladı…

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, programda yaptığı konuşmada “Tuzla ilçesi 13 Km sahil şeridi olan, askeri, tersane ve üniversitesiyle eski Osmanlı Türk eserlerini içinde barındıran ve 1992 yılında ilçe olması nedeniyle İstanbul’umuzun güzel ilçelerinden bir tanesidir. 17 mahallesiyle uzun yıllardır birçok sorunlarla karşı karşıya kalan ilçemiz aynı zamanda şehirleşme hayatının bitmiş olduğu zorluklardan mahalle kültürüyle hayatını idame ettirmeye çalışan Tuzlalı hemşerilerimiz, “Deri sanayiinden kaynaklı koku problemleri, Özellikle Şifa ve Mimarsinan Mahallelerinde oluşan yine koku problemleri, eğitim sorunları, TOKİ ile yaşanan sorunlar ile karşı karşıyadır. Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin var olan genel problemleri karşısında duruşu ve düşüncelerini kamuoyuna sunarken ve çözüm noktasında da güçlü irade ortaya koyarken, insanımızın yaşadığı temel sorunlara kayıtsız kalması mümkün değildir.”
İstanbul ve genelinde olduğu gibi Tuzla ilçemizde de az önce sıraladığım problemleri Cumhur İttifak’ının bir paydaşı olarak Hem Tuzla Belediyemizde, hem de hükümet nazarında çözüme ulaştırma adına üzerimize düşen sorumluluğumuzun farkındayız. Bu sorumluluk duygusuyla varolan sorunları kamuoyu oluşturmaya, çözüm noktasında ilgili mercilerle paylaşmaya, sorunları oradan kaldırma adına girişimlerde bulunacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın ve olmamalıdır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

MHP Tuzla İlçe Başkanlığının düzenlediği ‘Kızılelmaya Doğru Kutlu Yürüyüş’ programında salonun boş olması moralleri alt üst ederken, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, “Sayın İlçe Başkanım Erdem Doğruer ve Teşkilat mensuplarımızdan, Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı ve yönetiminden şunu bekliyoruz. Bundan sonra Tuzla’da vatandaşlarımızın çoğunlukla katıldığı daha büyük bir toplantı yapmasını bekliyoruz. Tuzla İlçesinde 17 mahalle var. Halkımızın sorunlarına eğilmemiz ve dokunmamız gerekiyor. Kadınlarımızı, Asenalarımızı bu salonlarda görmek istiyoruz. Tuzla’nın 17 mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızla ve seçmenimizle bir sonraki programınızda bu salonda buluşup, onlarla kucaklaşmak ve buluşmak istiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi hak ettiği yerde olsun istiyoruz. Tuzla’da iktidar olmak istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Programa katılanlar arasında:
Düzenlenen programa MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Kerim Yılmaz, MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek, MHP Pendik İlçe Başkanı Yüksel Cebe, MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer ve yöneticileri, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Murat Kant, Tuzla Belediyesi MHP Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve eski yöneticilerin yanı sıra Sanatçı Osman Öztunç katıldı.

Başkan Yazıcı katılmadı…
Cumhur İttifak'ı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, MHP Tuzla İlçe Başkanlığının Tuzla Nikâh Sarayında düzenlediği 'Kızılelmaya Doğru Kutlu Yürüyüş' programına işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılmazken, programa AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Murat Kant, AK Parti Tuzla Belediyesi Meclis Üyelerinden Hakan Yıldızcı ve Türel Ağyol katıldı. 
  
Bozkurt Osman ve Şah Zemahşer olarak anılan Ülkücü Sanatçı Osman Öztunç’un sahne aldığı programda ses ve müzik sistemindeki problemler sanatçıyı zor durumda bırakırken, Program sonunda MHP Tuzla İlçe Başkanlığında görev almış eski ilçe başkanları ve yöneticilerine yaptıkları hizmetlerden dolayı birer plaket takdim edildi.

ÖZEL HABER / Yalçın Yıldırım / www.tuzlaistanbul.com