Kendisini çevresine “Ali Rıza Sade Hoca” olarak tanıtan Uzlet İlim Yayma Derneği Başkanı Alperen Sade, zihinsel engelli bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. 

İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan bir dava, Pendik’te bulunan Uzlet İlim Yayma Derneği Başkanı Alperen Sade’nin zihinsel engelli bir kadına cinsel saldırıda bulunduğunu, kadının da yaşadıklarına dayanamayarak intihar ettiğini ortaya çıkardı.  

Olayın 7 Mart’ta İstanbul Pendik’te yaşandığı ifade edildi.

Aktarılanlara göre;
23 yaşında olan ve yüzde 50 zihinsel engelli olan kadın bankta oturuyordu. Alperen Sade onu aracına aldı ve Çekmeköy’deki evine götürdü.

İmam Nikahı Sonrası Cinsel Saldırı İddiası
İddianameye göre göre mağdur, sözde imam nikahı kıyılmasının ardından, cinsel saldırıya uğradı. Zihinsel engelli kadın, saat 01.00 sularında Pendik Kaynarca’da bulunan bir alışveriş merkezi (AVM) yakınlarındaki köprü altına bırakıldı. Kadının başına gelenleri anlatmasının ardından da ailesi emniyete başvurdu. 

Tutuklandı
Gözaltına alınan Alperen Sade tutuklandı ve cezaevine gönderildi. 

Mağdur Kadın 15 Gün Sonra İntihar Etti
Mağdur kadın ise olaydan 15 gün sonra ailesi ile yaşadığı Pendik’teki apartmanın 4’üncü katından atladı ve hayatına son verdi.

26 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Sanık hakkında 26 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Sade ilk ifadesinde sosyal tesise kahvaltı yapmak için gittiğini belirterek; “E.D. yanıma gelerek elindeki sigarayı yakmak için ateş istedi. Sonra kendisi Tuzla’ya gitmek istedi. Hayırsever bir insan olduğum için onu Tuzla’da bulunan Palmiye Sosyal Tesisine götürdüm. Buranın kapalı olması sebebiyle giriş yapamadık. E.D. benim evime gelmek istedi. Ben de onu Çekmeköy’deki evime götürdüm. Herhangi bir zihinsel engeli olduğunu fark etmedim. Eve vardığımızda E.’ye bir kitap verdim. 2-3 saat kitap okudu. Eve gitmesini söyledim. Ama gitmedi. Kendisinin ısrarı üzerine E.’yi araç ile Neomarin AVM civarında bir yere gece vakti bıraktım.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak / PendikliTV