Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi lokalinde gerçekleşen olağan kongreye, İYİ Parti İBB Başkan Vekili ve Tuzla Meclis Üyesi Akın Gürkan, İBB Başkan Danışmanı Hasan Uzunyayla, İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse, MHP İstanbul İl Yönetim Kurul Üyesi Tamer Çakıroğlu, İYİ Parti İstanbul İl Yönetim Kurul Üyesi Başar Bahadır Aydın, CHP İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Deniz Uzunyayla, Postane Mahalle Muhtarı Mustafa Kaçar, Tuzla’nın önde gelen iş insanları ve kulüp yöneticileri bir araya geldi.

Yalçın YILDIRIM / HABER MERKEZİ

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Divan Başkanlığını Gökhan Can, Yardımcılığını Bülent Karakurt, Katip Üyeliğini Barış Topaloğlun’un yaptığı olağan kongrede yeni yönetim kurulu üyeleri belirlendi.

Başkan Necdet Şule, kongrede birlik ve beraberlik mesajı verirken şu ifadeleri kullandı:

Şule “Gerçekten çok güzel bir kongremiz oldu. Katkı sağlayan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 4 yıldır gece gündüz demeden çalışıyoruz ve uğraşıyoruz. Benim başka bir işim yok. Bundan sonraki maçlarımızı hep birlikte yönetici arkadaşlarımızla birlikte teknik heyetimize ve futbolcularımıza tam destek vermemiz lazım. İlk etapta sahamıza mutlaka kavuşmamız gerekiyor. Bunun için ayrıca mücadele vermemiz ve gereken yerlere baskılarımız arttırmamız gerekiyor. Maçlarımızı zor şartlar altında Orhanlı Stadında yapıyoruz. Bu sefer mücadelemiz daha kuvvetli olmalı. Sizlerden isteğim lütfen maçlarımıza ailelerimizle birlikte katılalım…” ifadelerini kullandı.

As Başkan Tamer Çakıroğlu:
“Kulübümüzü hak etiği yerlere birlikte taşıyalım”

Tuzla 1954 Spor Kulübü As Başkanı olarak görev yapan Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı ve aynı zamanda MHP İstanbul İl Yönetim Kurul Üyesi Tamer Çakıroğlu, söz alarak yaptığı konuşmada “Öncelikle olağan birinci kongremiz hayırlara vesile olsun. Bu güzel bir günde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Çok değerli misafirlerimiz ve arkadaşlarımız aramızda. Başarılı bir sezon geçirmek için, yaptığımız mücadelenin yeni sezona da taşıyarak, daha güçlü daha dinamik bir ekiple ve futbolcu kadromuzla girmeyi umut ediyorum. Bu çalışmalarımızı yönetim ve başkanımızla birlikte başarı elde ederek şampiyonluk yolunda emin adımlarla ayaklarımızı yere daha sağlam basmamız gerekiyor. Bu güzel günde Tuzla’da ortak noktada buluştuğumuz güzide kulübümüzün başarısı için beraber olalım, birlikte olalım ve Tuzla 1954 Spor Kulübümüzü en güzel yerlere layık olduğu hak ettiği yerlere taşıyalım…” dedi.

İBB Başkan Danışmanı Hasan Uzunyayla söz alarak yaparak konuşmada şu ifadelere yer verdi:

İnsan kendi evinde kendi dostlarıyla güzel bir Pazar günü birlikte olunca insan duygulanıyor. Tuzla’da böyle bir ailenin parçası olmaktan onur ve gurur duyuyorum. İyi ki de bir parçası olmuşuz. Bazen sivil toplum örgütlerinde, bazen siyasette, bazen esnafçılık ta bazen de kardeşlikte bir aradayız. Bugün de spora dokunan gelecekte gene Tuzla’yı geçmişte büyütüp ama farklı ellerin farklı çabalarıyla bugün bambaşka yere giden o güzel Tuzla’nın yerine, yine aynı gurubu yeşertmek yaşatmak ve geleceğe taşımak adına, yine taşın altına elini koyan o güzel inanları burada görüyorum. Onlarla olmaktan da mutlu olmayı ifade etmek için buradayım. İyi ki bu temeller atıldı. Bizlere de bu kuruculukta bu yolda üye olma şansı teklifinde bulundular ve bizde burada olma fırsatını elde ettik. İyi ki olmuşuz ve Tuzla 1954 Spor Kulübü inanıyorum hak ettiği yerde olacak. Bizlere düşen bir şey olursa, canla başla omuz başında olduğumu bilmenizi istiyor yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi.

İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse, yaptığı kısa bir değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

Kuruluşundan bugüne kulübün gece gündüz kahrını çeken Sayın Başkan Necdet Şule ve yönetim kurulu ekibine teşekkür ediyorum. Bir yapıyı 4 yılda bu duruma getirmek gerçekten kolay değil. Aslında şunu unutmamak lazım. Bu kulübün neden kurulduğunu unutmamak lazım. Neden kurulduğunu hafızalardan asla çıkartmamak lazım. Hatırlarsanız Atamızın, dedemizin, babamızın, kardeşimizin oynadığı içinde bulunduğu yöneticisi olduğu kulübün ticari amaçlara yönelmesi üzerine, Tuzlanın gençlerini göz ardı edilmesi üzerine kurulan bir spor kulübüdür.” Sizden ricam bu spor kulübünün neden kurulduğunu asla aklınızdan çıkartmamanızdır. Bu kulüp te yarın bir gün hangi çıkar uğruna olursa olsun başka emellere başka ellere geçmesin, her daim ve her zaman Tuzlanın gençlerine hizmet etsin. Bugüne kadar bugünden sonra da her daim birçok noktada destek olmaya devam edeceğim.” dedi.

Tuzla 1954 Spor Kulübü
Yeni Yönetim Listesi şu isimlerden oluştu:

Necdet Şule
Tamer Çakıroğlu
Murat Paçacı
Serkan Lostar
Erol Yalçınkaya
Fatih Güneş
Sinan Ahmet Mirahor
Gökhan Can
Mustafa Dalyan
Baki Tüzün
Bilgin Ayyüzlü

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Deniz Aydın
Abdullah Poyraz
Murat Sevindik
Mert Ekşi
Cafer Ceylan

Denetim Kurulu Asil Üyeler

Nezihi Mırız
Mustafa Kaçar
Faruk Durmaz

Denetim Kurulu Yedek Üyeler

Serdar Denizalp
Cevat Aydoğan
Abdullah Yenici