Meclis toplantısında 2021 bütçesi 397 Milyon 800 Bin TL olarak oy çokluğu ile kabul edilirken, 2021 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçe teklifi görüşmelerinde istifa sesleri yükseldi.

Akın Gürkan “Has Sitesi ile sözleşme yaptınız”

İYİ Parti Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Akın Gürkan, gruplar adına söz alarak çıktığı kürsüde şahsını yalancılıkla suçlayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya seslenerek şunları kaydetti:

Has Sitesi, Penguen Sitesi ve Tıp Kent olmak üzere belediye başkanımız site sakinleriyle seçimlerde toplantılar düzenleyip “Deprem” taahhütlerini yerine getirme adına taahhütler vermiş ve özelliklede Has Sitesiyle sözleşme yapılmış ve imzalamıştır. Şimdi bu site sakinleri belediyeden iktisadi teşekkülünden medet bekliyor. Sorunlar daha da büyüyecek” diyerek eleştirilerde bulunmuştu.

Başkan Yazıcı “İspat edin istifa edeceğim”

Eleştirilere cevap vermek için kürsüye çıkan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İYİ Partili Akın Gürkan’a seslenerek “Bilgi sahibi olmadan akıl sahibi oluyorsunuz. Has Sitesi ile sözleşme imzaladığımızı iddia ediyorsunuz. Bunu ispat edin istifa edeceğim” demesi ortalığı karıştırdı.

Gürkan ve Yazıcı arasında istifa restleşmesi

Başkan Yazıcı, kürsüde yaptığı konuşmada “Biz kimseyle sözleşme yapmadık. Tövbe yapmadık. Yok, Öyle bir şey. Arkadaşlara sesleniyorum var mı böyle bir şey”? Tuzla Belediyesi ve Has Sitesiyle beraber bir sözleşme varsa “Görevimden istifa edeceğim” eğer böyle bir anlaşma yoksa “siz de istifa edecek misiniz?” Şeklinde konuşmuştu.

“Ben görevimden istifa edeceğim sizde edecek misiniz” demesi üzerine Akın Gürkan’ın, “İddialarım ortadadır. Belgesini de size gösterdim. İstifa edin” diyerek Başkan Yazıcı’nın, istifa etmesini istemişti. 

ÖZEL HABER / www.tuzlaistanbul.com / Haber Merkezi