İlkhaber Gazetesi'nden Arslan Ariç'in, haberine Göre:

Tuzla Belediyesi, Akfırat oranlık alanında 150 dönümlük ormanlık alanı kiralayarak “Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı” yaptı. 2015 yılında kamp alanına gençlerin çeşitli aktivitelerini gerçekleştirdiği bungalov tipi evler ve yaşam alanları kurdu.

Parkın bir bölümünde, bir çok ağacın katledildiği iddia edildi. İhbar üzerine gittiğimiz kamp alanında bir çok ağacın, köklerine yakın yerde  gövdelerinden oyularak yakılıp katledildiği, yakılan ağaçların bir kısmının kırılarak arak ovuk açıldığını ve ağaç düzenli yakılarak katledildiği görüldü.

Bu arada, Belediye yakılan yıkılan ağaçların bulunduğu alanda, vatandaşların piknik yapması için düzenlemeler yapıyor.

BELEDİYE KİRALIMIŞ İSE KORUMAK ZORUNDA!

Belediye, resmi sitesinde Gençlik Kampı ile ilgili şu görüşlere yer veriliyor. “Tuzla Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı, Tuzla Belediyesi’nin Akfırat ormanlık alanında bu hizmet için kiraladığı 150 dönümlük alanda 2015 yılında kuruldu. Kamp alanında gençlerin barınması için bungalov tipi evler, yemekhane, amfi tiyatro, wc-duş gibi donanımlar bulunmaktadır. Çeşitli oyun birimlerinden oluşan macera parkurunun yanı sıra paintball, futbol ve voleybol sahaları, bisiklet parkuru, okçuluk, spor aktivite, binicilik, satranç, masa tenisi, oryantiring alanları bulunmaktadır. 24 saat hizmet verilen kampta eğitmen, takım liderleri, idari personel, aşçı, temizlik ve güvenlik olmak üzere 30 personel görev yapıyor. Olası sağlık sorunlarına anında müdahalede bulunmak için Alanda bir ambulans ve sağlık personeli de bulunmaktadır”deniliyor.

Belediye, kiraladığı 150 dönüm alanın tamamından sorumlu değil mi? Nasıl oluyor da “güvenlik personelinin 24 saat görev yaptığı” bir yerde, bu kadar ağaç her gün yavaş yavaş yakılıp yıkılıyor yerlerde kimse görmüyor? Belediyenin haberi olmuyor. Bunun sorumluları kim?

 Kaynak / İlkhaber Gazetesi 

Haberi Okumak İçin aşağıdaki linki tıklayınız... 
https://www.ilkhaber.biz/tuzla-belediyesi-ne-ait-mesire-alani-nda-agaclar-katledildi/12372/