İBB Başkanvekili, İYİ Parti Tuzla ve İBB Meclis Üyesi, İnşaat Mühendisi Akın Gürkan “Ağaç Katliamı” haberimizi İBB meclis gündemine taşıdı. 

HABER MERKEZİ / Yalçın YILDIRIM 

Meclis kürsüsünden yakılan ağaçların görselleri ile gündeme getiren Akın Gürkan, şunları söyledi.

İlk Haber gazetesi tarafından haberleştirilen bir doğa katliamı. Tuzla Belediyesi tarafından 150 dönümlük orman alanı kiralanıyor. Buraya Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı diye bir kamp yapılıyor. “2015 yılında kamp alanına gençlerin çeşitli aktivitelerini gerçekleştireceği Bulngolov tipi evler ve yaşam alanları kuruluyor. Buraya kadar çok güzel..." 

NASIL OLUYOR DA, HER GÜN AĞAÇLAR
YAKILIP YIKILIYON?

Ama, "vatandaşlarca parkın bir bölümünde bir çok ağacın katledildiği iddiası üzerine kamp alanına gidiliyor ve burada bir çok ağacın köklerine yakın yerden gövdelerinden oyularak yakılıp katledildiği görülüyor."

Gürkan sözlerini şöyle sürdürdü “Belediyenin internet sitesinde 24 saat hizmet verilip korunduğu ifade ediliyor bu yerin. Nasıl oluyor da bu kadar ağaç her gün yavaş yavaş yakılıp yıkılıyor? Bizlere şikâyetler geliyor da, Belediye’ye şikayet gelmiyor mu?"

 “Yarın öleceğini bilsen bile, ağaç dik” diyen bir inancın doğanın tabiatın kutsallığına inanan bir kültürün evlatlarıyız. Yapmayın, dikkat edin ormanlarımızı ciğerlerimiz dediğimiz son kalan orman arazilerimizi de yok etmeyin ve ettirmeyin. Doğamızı sevin ve koruyun. Yarın evlatlarımıza bırakacağımız en büyük miras, temiz canlı yeşil bir doğa, mavi bir deniz ve hava” dedi.


 
Önceki haberimizi okumak için, aşağıda ki linki tıklayınız... 

https://www.tuzlaistanbul.com/haber/tuzla-belediyesine-ait-mesire-alaninda-agaclar-katledildi-h3781.html