yytuzlaistanbul @ gmail.com

Tuzla Belediye meclisinde yaşanan tartışmalara biraz kulak kabartsanız,

İnanın Tuzlada nasıl yönetildiğinizi bırakın yazmayı “resmini çizersiniz...”

 Tuzla’nın 17 Mahallesinde nüfus 3 yüz bine dayanırken, sadece çalışan işçi kesiminin hareketliliği ekonomiyi ayakta tutmaya çalışıyor.

Üst Seğmentlerdekilerin ağlamalarına bakmayın siz, indiregandi yaptıklarını yemekle meşguller. Bizlerle pek alakaları yok yani…  

Pandemi dolayısıyla sokakta göremezsiniz bu beyleri (!) Koronavirüs salgınına maruz kalacaklar diye ödleri patlıyor ve sokağa bile çıkmıyorlar.

Ekonomik sıkıntılar ve problemler işçi ve emekçinin sırtında her geçen gün kamburlaşıp ağırlaşırken, Tuzla’daki muhalefet partileri de birbirleriyle resim çektirmekle meşguller.

Ekonomi ve Pandemi ile mücadele veren Tuzlalılara ne iktidar partisinden ne de muhalefet partisinden hayr geliyor?

İktidar veya muhalefet ilçe başkanları, yardımcıları, yöneticileri, meclis üyelerinin halktan tamamen kopuk olması, Tuzla siyasetinde de, büyük bir boşluk yaratmaya başladı.

Yakın bir zamanda neticelerini hep birlikte göreceğiz.

Her fırsatta yazmışımdır “Siyaseti iktidar değil muhalefet yapar…” 

Belediye meclisinde Tuzlalıları temsil eden CHP’li ve İYİ Parti temsilcileri arasında sadece birkaç kişi dışındakilerin 2 Yıllık Karneleri berbat durumda.

İlçe başkanı yok? Kadın kolları yok? Gençlik örgütü veya teşkilatı yok?

Sokakta yoklar mecliste yoklar. Hiçbir yerde yoklar…

Elle tutulur tek hizmetleri bulunmamakta…

Sayın Okurlarım

Tuzla Belediye meclisinde yaşanan tartışmalara biraz kulak kabartsanız,

İnanın Tuzlada nasıl yönetildiğinizi bırakın yazmayı “resmini çizersiniz...”

Öyle şeyler yaşanıyor ki! İnanılır gibi değil?

 Mecliste Mimar, Mühendis, Avukat, İnşaat Mühendisi anlayacağınız yok yok…

Ama gelin görün ki: Meclis görüşmelerinde “Doktor, Avukata karşı, Avukat Doktora karşı mücadele veriyor…”  

Biri diyor ki ben doktorum, diğeri diyor ki ben de avukatım. Bir türlü ortada buluşamıyorlar çünkü “Tartıştıkları konunun içindeki önemli teknik detayları” bilmiyorlar.

Meclisteki siyasi partilerin bir ilçe başkanı ve grup başkanı var. Grup başkan vekili var. Grup sözcüsü var. Meclis üyeleri var. 

Peki, mecliste muhalefet neden yok? Neden soru soramıyor veya konuşamıyorlar? 

Yaklaşık 2 yıldır koltukları meşgul eden sayın muhalefet meclis üyelerini az buçuk eleştirince çarkı çevirmeye başladılar… 

CHP Tuzla İlçe Başkanı Avukat Eren Ali Bingöl, belki de 2020 yılının Tuzla’da en başarısız ilçe başkanı oldu diyebiliriz!   

CHP Tuzla İlçe Başkanı Sayın Eren Ali Bingöl:
Son 1 yıldaki ilçe başkanlığı görevinizin sonuçları ‘belediye meclisinde yaşanan gergin tartışmalara yansıyor’ diyebiliriz. 

Bu ‘sizleri hiç rahatsız’ etmiyor mu?

Yapmadığınız veyahut yapamadığınız muhalefet görevinizin ceremesini meclis üyeleriniz ağır bir şekilde ödediğine şahit olmaktayız. 

Belediye meclis grup konuşmalarını takip ettiğinize göre belediye başkanının “ağzından çıkan ağır ithamlara dolu sözleri” sizi kesmiyorsa, daha söylenecek söz bulamamaktayım.    

Kusura bakmayın ama sadece ticaretinize ticaret kattığınız şu Konaşlı Mevkii deki sorunların çıkmaza sürüklenmesinde sizin de payınız var mıdır? 

Beşevler mevki için yapılan tartışmalar sonrasında ilçe başkanı olarak bir basın açıklamanız beklenirken, amatörce çektiğiniz o videodaki açıklamalarınızın sonucunu nereye bağladınız?  

Neden iktidara soru soramıyorsunuz? 

Hatta şöyle devam edelim, göreve geldiğiniz günden bugüne kadar elle tutulur örnek göstereceğiniz ne var? 

Yaz yaz bitmiyor ve bitmezde! 

Tuzla belediye meclisinde yaşananlar inanın filmlere taş çıkartır. 

Aslında Tuzla Liderimiz Sayın Başkanımız Şadi Bey, muhalefet meclis üyelerine az bile yapıyor. 

Gerçi son meclis görüşmelerinde CHP’li Meclis Üyelerine sağlam bir ‘Racon Kesmişti’ bakalım CHP’liler ne kadar dayanacak? 

Neler söylediğini bir trajedi olarak hep birlikte izledik ve seyrettik. 

CHP’de ne grup başkanı var? Ne başkan vekili var? Ne grup sözcüsü var? Kim kime dum duma… 

Ne projeleri var? Ne de fikirleri? 

Sadece sosyal medya da birbirlerini beğeniyorlar.   

İBB’nin hizmetlerini konuşuyorlar gibi yapıp, Tuzla’yı bir türlü konuşmuyorlar! Polim yapıyorlar yani..! 

Kamuoyuna açıklanması gereken onlarca hatta yüzlerce konu olmasına rağmen muhalefetin, Tuzla’da vitrin mankeni gibi davranmasının altında yatan nedenleri analiz edip sorguladığınızda, hemen hain oluyorsunuz. 

Konaşlı Mevkiide kangrene dönen ve TOKİ ile yaşadıkları problemler yüzünden yıllardır sorun yaşayanların çığlıklarını duymanız için, bu insanlar daha neler yaşamalılar? 

İYİ Parti İBB ve Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Akın Gürkan’ın, önceki gün belediye meclis salonunda yaptığı akıllara zarar açıklama sonrasında, nasıl bir açıklama yapacaksınız? Merak ediyorum…

Sizleri seçip o meclise bizler gönderdik. Siz o meclisin itibarını saygınlığını önemsemeyebilirsiniz, biz önemsiyoruz kardeşim. Hem vatandaş hem de gazeteci olarak… 

Siyasi çekişmeleriniz ve koltuk kavganız yüzünden, Tuzlanın asıl sorunlarını bilen siyasi yöneticileri ve otoriteyi tamamen yok ederek geride kimseyi bırakmadınız. Tuzla Siyasetinde yaptığınız manevralarla adeta Tuzlanın beynini silip, hafızasını yok ediyorsunuz! 

Tuzla’da “Şöyle çalışıyoruz, böyle çalışıyoruz, fakir fukaranın hakkını hukukunu sonuna kadar savunuyoruz” diyorsunuz ya..! 

Yersen..!

Hayde kolay geleee

---

Tuzla Marina VİA Aquapark

Gazetemizin manşetini okudunuz. Tuzla Marina Yönetimi resmen halkın gezi alanlarını tel örgülerle çevirmiş. Onlarca şikâyet olmasına rağmen umursamaz tavırlarla yıllardır bu alanları istedikleri gibi kullanmışlar ve halende kullanmaktadırlar…

Şimdiye kadar Ne İBB yetkilileri, Ne de Tuzla Belediyesi yetkilileri müdahale edebilmiş…    

Bu arada da Tuzla Marina Yönetiminde ilginç isimlere rastlamanız mümkün.

FETÖ Terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında yürütülen soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılan, örgüt ile iltisaklı yöneticilerin VİA Marinada görev yapmaları kafaları karıştırıyor.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Vizyon Projem dediği ve Tuzla’nın gelmiş geçmiş en önemli ve vizyon projesi olan VİA Marina’nın FETÖ geçmişi olup, bu sebeple KHK ile görevlerinden atılan ve kamuda barınamayan finans ve yönetici istihdam merkezi haline geldiği iddia ediliyor.

Mesela İşletme CEO’su ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Kürşat Yılmaz ismi ön planda. Hakkındaki iddialar ise çok vahim. Gazetemizin manşetinde okuyabilirsiniz… 

---

AK Parti Tuzla Kongre Analizi

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı 7’inci Olağan Kongresi önceki gün Tuzla Belediyesi Nikah Sarayında gerçekleşti.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ın, görevde kaldığı süre içerisinde bir türlü suların durulmadığı Parti Teşkilatında delegeler önceki gün yeni ilçe başkanı ve yöneticileri seçti.

Aile büyüklerinin siyasi çalışmalarında aktif olarak görev aldığı AK Parti Tuzla’da Gençlik Kollarında başladığı siyasi kariyerine AK Parti Tuzla İlçe Başkanı olarak devam eden Sayın Avukat Talha Tayfur’a, öncelikle yeni görevinde başarılar diliyorum.

Zor bir zamanda (!) Zor bir görev aldı. İnşallah Muaffak olur! 

AK Parti İstanbul’da 39 ilçede kongrelerini yaparak tamamladı.

AK Parti Tuzla’nın yeni yönetim listesinin akıbeti konusunda geniş bir şekilde analiz yapmak isterdim ancak, İstanbul İl Başkanlığı seçimlerini beklememiz daha uygun olacaktır.

Eğer ki; AK Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Bayram Şenocak, tekrar aday gösterilmez ise, parti içerisindeki siyaset farklı alanlara doğru ilerler…

Ya kalırsa? Bekleyip görmek lazım…